koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudlo rekordné číslo nakazených. Testovalo sa 3 684 osôb

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (utorok) Slovensko zaznamenalo 100 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V utorok sa otestovalo 3 684 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 300-tisíc testovaní.

Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 3 022 . Počet vyliečených je na čísle 1 980.

Za posledný deň neevidujeme tiež žiadne úmrtie. Spolu je v súvislosti s koronavírusom hospitalizovaných 64 osôb. „Z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 42 pacientov, na JIS sú štyri ľudia a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú tiež štyria,“ infomuje ministerstvo zdravotníctva.

Nakazení sú z okresov: Senec (23), Bratislava (21) a Dunajská Streda(11), Žilina(6),Trenčín(6),Prešov(5)Galanta(5), Trnava (3), Michalovce (3), Nitra (2), Košice (2), Pezinok (2), Nové Mesto nad Váhom (1), Prievidza (1), Bytča (1), Sobrance (1), Trebišov (1), Malacky (1) Čadca (1), Bánovce nad Bebravou (1), Medzilaborce (1), Skalica (1) a Tvrdošín (1).

Sedemdňový kĺzavý medián je už piaty deň na hodnote 49.

Viac..  KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5500 testov

Igor Matovič v statuse na Facebooku slovami nepriamo kritizoval prezidentkino veto: “Áno, ochrana súkromia je dôležitá, ALE v takejto situácii je ochrana zdravia a životov poctivých a nevinných ľudí tisíckrát dôležitejšia ako ochrana súkromia ľudí, ktorí pravidlá ignorujú a priamo ohrozujú iných,” napísal Matovič v statuse.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

film, kino

Slovenské kiná dostanú státisíce eur z ministerstva. Peniaze nemajú ísť len na podporu v čase koronakrízy

Ministerstvo kultúry vyčlenilo z mimoriadnej 11 miliónovej pomoci pre nezávislú kultúru 700-tisíc eur, ktoré dostane   Audiovizuálny fond(AVF) …