koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudli desiatky nakazení. Testovalo sa 3 435 osôb

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (streda) Slovensko zaznamenalo 80 nových prípadov na ochorenie Covid-19. V stredu sa otestovalo 3 435 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 304-tisíc testovaní.

Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 3 102 . Počet vyliečených je na čísle 2 014. Aktívných prípadov je na Slovensku momentálne 1055.

“Pozitívne testovaných bolo 28 mužov a 52 žien vo veku od troch do 94 rokov,” informuje ministerstvo zdravotníctva.

Za posledný deň neevidujeme tiež žiadne úmrtie. Spolu je v súvislosti s koronavírusom hospitalizovaných 59 osôb. „Z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 44 pacientov, na JIS sú štyria ľudia a rovnako štyria potrebujú aj podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ infomuje rezort zdravotníctva.

Viac..  Podľa francúzskeho premiéra šírenie COVID-19 sa nespomaľuje. Cieľom krajiny je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu

Pozitívne prípady sú z okresov: Bratislava(24), Dunajská Streda(12), Ilava(5), Žilina(5), Trenčín (4), Prešov (4), Bánovce nad Bebravou (3), Banská Bystrica (2), Prievidza (2), Sabinov (2), Košice (2), Pezinok(2), Vranov nad Topľou (2), Michalovce (1), Nové Mesto nad Váhom(1), Zvolen (1), Myjava (1), Zlaté Moravce (1), Senec (1), Ružomberok (1), Púchov (1), Dolný Kubín (1), Lučenec (1) a Piešťany (1)

 

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Remisova

Remišová: Slovensko má rezervy pri vzdelanostnej politike a pri environmentálnych témach

Slovensko dosiahlo za posledné dva roky dobré výsledky v oblasti  sociálnej inklúzie. Naopak, menej úspešné …