mimoriadna2

Ruský opozičný líder Navaľnyj leží v kóme. Veľkého kritika Putina údajne niekto otrávil

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj(44) momentálne leží v kóme na jednotke intenzívnej starostlivosti v jednej sibírskej nemocnici. Dnes (štvrtok) o tom informovala jeho hovorkyňa, podľa ktorej Alexeja Navaľnyja, kritika prezidenta Vladimira Putina otrávili.

Opozičnému lídrovi prišlo zle počas letu zo sibírskeho Tomska do hlavného mesta Moskvy. „Lietadlo núdzovo pristálo v Omsku,“informuje jeho hovorkyňa prostredníctvom Twitteru. Navaľnyj je podľa jej slov napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. „Je v kóme, vo vážnom stave,“  dodáva Kira Jarmyšová.

Podľa viacerých, musel niekto ráno do čaju politikovi primiešať niečo. „Lekári hovoria, že toxín sa rýchlejšie vstrebal s horúcim nápojom,“  dodáva v Tweete. Politikov tím do nemocnice následne zavolal aj políciu.

Právnik Navaľného Nadácie pre boj proti korupcii Viačeslav Gimadi tiež na Twitteri oznámil, že „nie je pochýb o tom, že Navaľného otrávili pre jeho politické postoje a aktivity.” Dodal, že žiadajú Vyšetrovací výbor Ruskej federácie o začatie vyšetrovania.

Viac..  Komisia víta schválenie Paktu pre výskum a inováciu v Európe

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

zemny plyn

Obmedzené dodávky z Ruska zvyšujú ceny plynu v Európe

Obmedzenie dodávok cez jeden z hlavných ruských plynovodov zvyšuje ceny ropy v Európe. Cena kľúčového …