mimoriadna2

Ruský opozičný líder Navaľnyj leží v kóme. Veľkého kritika Putina údajne niekto otrávil

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj(44) momentálne leží v kóme na jednotke intenzívnej starostlivosti v jednej sibírskej nemocnici. Dnes (štvrtok) o tom informovala jeho hovorkyňa, podľa ktorej Alexeja Navaľnyja, kritika prezidenta Vladimira Putina otrávili.

Opozičnému lídrovi prišlo zle počas letu zo sibírskeho Tomska do hlavného mesta Moskvy. „Lietadlo núdzovo pristálo v Omsku,“informuje jeho hovorkyňa prostredníctvom Twitteru. Navaľnyj je podľa jej slov napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. „Je v kóme, vo vážnom stave,“  dodáva Kira Jarmyšová.

Podľa viacerých, musel niekto ráno do čaju politikovi primiešať niečo. „Lekári hovoria, že toxín sa rýchlejšie vstrebal s horúcim nápojom,“  dodáva v Tweete. Politikov tím do nemocnice následne zavolal aj políciu.

Právnik Navaľného Nadácie pre boj proti korupcii Viačeslav Gimadi tiež na Twitteri oznámil, že „nie je pochýb o tom, že Navaľného otrávili pre jeho politické postoje a aktivity.” Dodal, že žiadajú Vyšetrovací výbor Ruskej federácie o začatie vyšetrovania.

Viac..  Maďarsko od septembra zatvára svoje hranice. Toto nariadenie má platiť minimálne mesiac

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Cichanovska

Europoslanci žiadajú sankcie voči Alexandrovi Lukašenkovi a Navaľného travičom

Európsky parlament vo štvrtok vyzval na usporiadanie nových prezidentských volieb v Bielorusku, žiada i sankcie …