zdroj: FB Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia. Hovorili o dôležitosti fondu obnovy, ale aj o situácii v Bielorusku

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v piatok v Bratislave stretla s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom. Prezidentka po stretnutí zdôraznila dôležitosť ekonomickej obnovy oboch krajín po pandémii. S Heikom Maasom rokovala aj o aktuálnej situácií v Bielorusku, informovala na Facebooku.

“Nemecko predsedá Európskej únii, a práve počas jeho predsedníctva bol schválený historicky najväčší balík pomoci členským štátom. Tieto prostriedky sú aj pre Slovensko obrovskou príležitosťou na transformáciu našej ekonomiky na modernú, efektívnejšiu a šetrnejšiu k životnému prostrediu. Je pre nás kľúčové a musí byť našou prioritou, aby sme pripravili a zrealizovali dobrý plán, ako tieto prostriedky využiť,” uvádza Čaputová na sociálnej sieti.

Nemecký minister ocenil, že stretnutie bolo zorganizované práve v deň, keď si pripomína výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy do vtedajšieho Československa.

Dnes ráno som sa stretla s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom. Veľkú časť nášho rokovania sme venovali…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 21. augusta 2020

 

Viac..  V. Bilčík viedol misiu Európskeho parlamentu v Podgorici a vystúpil v čiernohorskom parlamente

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

simecka

Europoslanec Šimečka vyzval Blahu na ospravedlnenie sa prezidentke SR Čaputovej

Europoslanec a podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vyzval poslanca parlamentu Ľuboša Blahu na okamžité ospravedlnenie …