zdroj: FB Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia. Hovorili o dôležitosti fondu obnovy, ale aj o situácii v Bielorusku

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v piatok v Bratislave stretla s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom. Prezidentka po stretnutí zdôraznila dôležitosť ekonomickej obnovy oboch krajín po pandémii. S Heikom Maasom rokovala aj o aktuálnej situácií v Bielorusku, informovala na Facebooku.

“Nemecko predsedá Európskej únii, a práve počas jeho predsedníctva bol schválený historicky najväčší balík pomoci členským štátom. Tieto prostriedky sú aj pre Slovensko obrovskou príležitosťou na transformáciu našej ekonomiky na modernú, efektívnejšiu a šetrnejšiu k životnému prostrediu. Je pre nás kľúčové a musí byť našou prioritou, aby sme pripravili a zrealizovali dobrý plán, ako tieto prostriedky využiť,” uvádza Čaputová na sociálnej sieti.

Nemecký minister ocenil, že stretnutie bolo zorganizované práve v deň, keď si pripomína výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy do vtedajšieho Československa.

Dnes ráno som sa stretla s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom. Veľkú časť nášho rokovania sme venovali…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 21. augusta 2020

 

Viac..  Remišová: Eurofondy použijeme na prosperujúce, zelenšie a zdravšie Slovensko

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Podľa Fica súčasná vláda nemá žiaden plán obnovy. Bývalý premiér je presvedčený, že Matovičova vláda len hovorí o niečom, čo nevie spracovať

Podľa slov predsedu strany Smer-SD Roberta Fica, minister Heger zavádza, a to nie len slovenskú …