hranice, schengen
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Vraciate sa z Chorvátska cez Slovinsko? Pre koronavírus musíte stihnúť prejsť cez krajinu do 12 hodín

Slováci, ktorí cestujú z Chorvátska naspäť na Slovensko a prechádzajú cez Slovinsko, musia stihnúť prejsť cez krajinu do 12 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR  na svojej webovej stránke.

Slováci môžu prechádzať cez Slovinsko, avšak povolené sú len nevyhnutné zastávky a musia sa držať stanovenej tranzitnej trasy. „Musia tranzitovať cez územie Slovinskej republiky v priebehu 12 hodín bez zbytočného zastavenia a opustenia tranzitnej trasy – sú povolené len nevyhnutné zastávky, napr. za účelom čerpania paliva alebo zastávky na toaletu, nie je povolené prenocovanie,“ informuje rezort.

„Slovinská republika zaradila Chorvátsko s platnosťou od 21. augusta 2020 na zoznam krajín so zhoršenou epidemiologickou situáciou, na takzvaný červený zoznam krajín,“ dodáva ministerstvo.

Viac..  Slováci sa od soboty na Ukrajinu nedostanú

Slováci nepotrebujú na prekročenie hranice negatívny test na ochorenie COVID-19, ale Polícia Slovinskej republiky odporúča, aby ste mali pri sebe potvrdenie o tom, že ste strávili pobyt v Chorvátsku.  Ak nedodržíte pokyny dané slovinskou stranou, ako je napríklad dĺžka pobytu, čaká vás povinná karanténa.

Na hraniciach sa očakávajú kolóny či zdržania, pretože slovinskí občania majú možnosť na návrat z Chorvátska bez povinnosti absolvovania karantény len do polnoci 24. augusta.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5000 testov

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (streda) Slovensko zaznamenalo 360 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V stredu sa otestovalo 5 213 …