koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Na Malte prudko stúpajú nakazení. Ľudia musia nosiť rúška už aj na verejnosti

MALTA/ Prvé štyri mesiace na ostrove Malta pribudlo len 673 prípadov. Za posledných 6 týždňov sa však počet nakazených zdvojnásobil, preto sa krajina ocitla vo viacerých štátoch na zozname rizikových destinácií.

Kvôli nákaze na Malte nariadili zatvoriť všetky nočné kluby, bary a ďalšie prevádzky. Obchody a reštaurácie môžu byť otvorené, čo sa týka verejných zhromaždení, ich počet nemôže presiahnuť 15 osôb. Ľudia na ostrove musia povinne nosiť rúška už aj na verejných priestranstvách, pri porušení hrozí pokuta 100 eur.

„Všetky tieto opatrenia sú postavené na princípe sociálneho odstupu. Mali sme pocit, že v niektorých oblastiach to musíme posilniť,“ informovala Charmaine Gauciová, supervízorka verejného zdravia na maltskom ministerstve zdravotníctva.

Viac..  KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5000 testov

Od 7. marca do 7. júla Malta zaznamenala 673 prípadov, no za posledných šesť týždňov pribudlo dovedna 1546 nakazených. Do štatistiky nepočítajú ani niekoľko stoviek migrantov z Afriky.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

V Česku hlásia ďalší rekord! Najvážnejšia situácia je v Prahe

V Českej republike hlásia ďalší rekord v počte nakazených. V nedeľu tam pribudlo 1305 ľudí. …