Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Na tohtoročnú Sacharovovu cenu nominujeme Sviatlanu Cichanovskú

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), spoločne so svojou českou kolegyňou Michaelou Šojdrovou ( KDÚ-ČSL) nominujú na tohtoročnú Cenu Andreja Sacharova bieloruskú opozičnú političku Sviatlanu Cichanovskú. Podľa Štefanca pôjde o silný signál podpory všetkým ľuďom, ktorí v Bielorusku bojujú za slobodu a demokraciu.

“Sviatlana Cichanovská preukázala mimoriadnu odvahu, keď sa, po zatknutí svojho manžela, postavila na čelo opozičných síl a vyzvala vo voľbách šesťnásobného prezidenta a diktátora Alexandra Lukašenka. Ten voľby bezprecedentne zmanipuloval a použil na pokojne demonštrujúcich občanov brutálnu policajnú silu. Sviatlana Cichanovská z litovského exilu naďalej povzbudzuje svojich spoluobčanov aby vytrvali a bojovali za práva, ktoré im patria. Okrem konkrétnych politických krokov na potrestanie Lukašenka a predstaviteľov jeho režimu, môže Európsky parlament aj takýmto spôsobom podporiť zápas Cichanovskej a občanov Bieloruska. Aj oni majú, tak ako Slováci a Česi v roku 1989, právo na šancu žiť v slobode.” 

Viac..  Akt o digitálnych službách - bezpečnejší internet vďaka regulácii platforiem

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

tablet

Akt o digitálnych službách – bezpečnejší internet vďaka regulácii platforiem

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť …