orban
Maďarský premiér Viktor Orbán. PHOTO: © European Union.

Maďarsko od septembra zatvára svoje hranice. Toto nariadenie má platiť minimálne mesiac

Maďarsko od 1. septembra (utorok) zatvorí svoje hranice pre cudzincov, vstup majú povolení len vo „veľmi nevyhnutných prípadoch“. „Všetky iné krajiny sú v červenej zóne, len Maďarsko je v zelenej,“ informuje šéf Úradu vlády Gergely Gulyás.

Maďari môžu opustiť krajinu, avšak po návrate budú musieť mať dva negatívne testy s odstupom 48 hodín, zároveň zostať 14 dní v povinnej domácej karanténe.

Toto nariadenie bude platiť minimálne mesiac. Podľa ministra nariadili zatvoriť hranice od 1. septembra po tom, ako väčšina nových prípadov nákazy koronavírusom v Maďarsku pochádza práve od ľudí z iných krajín.

„Potrebujeme chrániť starších ľudí, postarať sa o bezpečnosť v súvislosti so začiatkom školského roka a tiež chrániť pracovné miesta,“ informuje politik.

Viac..  EN pre mladých: Zúčastni sa debaty, kde TY môžeš klásť otázky politikom! Pošli nám video, v ktorom prezradíš, v čom vidíš význam EÚ

V krajine tiež zvažujú zaviesť obmedzenie pohybu ľudí na celom území.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Juryca: Hrozienka a maliny z Bruselu alebo niekoľko zaujímavostí z hlasovania

HROZIENKA A MALINY Z BRUSELU Z celkového počtu 498 hlasovaní na tohtotýždňovej plenárke vyberám zopár …