orban
Maďarský premiér Viktor Orbán. PHOTO: © European Union.

Maďarsko od septembra zatvára svoje hranice. Toto nariadenie má platiť minimálne mesiac

Maďarsko od 1. septembra (utorok) zatvorí svoje hranice pre cudzincov, vstup majú povolení len vo „veľmi nevyhnutných prípadoch“. „Všetky iné krajiny sú v červenej zóne, len Maďarsko je v zelenej,“ informuje šéf Úradu vlády Gergely Gulyás.

Maďari môžu opustiť krajinu, avšak po návrate budú musieť mať dva negatívne testy s odstupom 48 hodín, zároveň zostať 14 dní v povinnej domácej karanténe.

Toto nariadenie bude platiť minimálne mesiac. Podľa ministra nariadili zatvoriť hranice od 1. septembra po tom, ako väčšina nových prípadov nákazy koronavírusom v Maďarsku pochádza práve od ľudí z iných krajín.

„Potrebujeme chrániť starších ľudí, postarať sa o bezpečnosť v súvislosti so začiatkom školského roka a tiež chrániť pracovné miesta,“ informuje politik.

Viac..  Šéf WHO varoval pred skorým uvoľňovaním opatrení

V krajine tiež zvažujú zaviesť obmedzenie pohybu ľudí na celom území.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

V Česku zatvárajú školy a škôlky, na dodržiavanie obmedzení bude dohliadať armáda

Po piatkovom vyhlásení nového núdzového stavu v Česku začnú v pondelok platiť viaceré prísne obmedzenia …