zdroj: FB Zuzana Čaputová

Podľa Čaputovej samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti informuje, že samosprávy momentálne potrebujú, aby boli kroky štátu aj počas krízy viac čitateľné a predvídateľné. Ďalej uvádza, že skúsenosti získané za posledné mesiace by nemali vyjsť nazmar.

“Samosprávy sú už zo svojej podstaty zvyknuté, že problémy si nakoniec riešia samy, ale aj k tomu potrebujú, aby kroky štátu aj počas krízy boli viac čitateľné a predvídateľné. Aby skúsenosti, ktoré v predchádzajúcich mesiacoch nabrali, nevyšli nazmar,” informuje v statuse na Facebooku.

Včera sa prezidentka cez videohovor skontaktovala s primátorom Nitry Marekom Hattasom, primátorom Komárna Bélom Keszeghom a s predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanom Belicom. Spomínané stretnutia sa kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii v Bratislave konali práve online.

Viac..  Ministerstvo vnútra cez dva projekty zmierňuje následky pandémie v marginalizovaných rómskych komunitách

Čaputová na stretnutiach zisťovala aj to, ako sa samosprávy vyrovnávajú s výpadkami príjmov v dôsledku koronakrízy. Uviedla, že všetci traja hovorili o výrazných výpadkoch príjmov.

Samosprávy poukázali na potrebu lepšej komunikácie medzi štátom a samosprávami, aby mali včasné a presné informácie na prijímanie potrebných opatrení. Zástupcovia by uvítali možnosť bezúročnej pôžičky od štátu, ale za vhodnejšie považujú práve granty.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Podľa Fica súčasná vláda nemá žiaden plán obnovy. Bývalý premiér je presvedčený, že Matovičova vláda len hovorí o niečom, čo nevie spracovať

Podľa slov predsedu strany Smer-SD Roberta Fica, minister Heger zavádza, a to nie len slovenskú …