merkel
Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union-EP.

Podľa Merkelovej s vírusom budeme musieť žiť. Nemecká kancelárka varuje ľudí pred ťažkými mesiacmi

Nemecká kancelárka Angela Merkelová varuje, že počas nasledujúcich pár mesiacov budú mať ľudia kvôli pandémii náročnejší život. Merkelová apeluje na Nemcov, aby túto hrozbu naďalej brali vážne.

Nemecko zvláda pandémiu relatívne úspešne, avšak za posledné týždne zaznamenali nárast pozitívnych prípadov, tak isto ako iné európske štáty.

„Musíme očakávať, že niektoré veci budú v nasledujúcich mesiacoch zložitejšie ako v lete,“ informovala v piatok nemecká kancelárka. Dodala, že ľudia sa čoraz častejšie stretávajú v interiéroch, a preto bude dôležité zabrániť šíreniu nákazy.

Podľa Angely Merkelovej s „vírusom budeme musieť žiť“Politička zdôraznila, že sa sústredí na tri dôležité priority, a to zabezpečenie prístupu ku vzdelávaniu pre deti napriek pandémii, oživenie hospodárstva a udržanie sociálnej súdržnosti v čase, keď mnoho ľudí v spoločnosti trpí ťažkosťami.

Viac..  Predseda EP: Smrť Jozefa Chovanca musí byť riadne vyšetrená

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Kurz

Rakúsko momentálne čelí druhej vlne nákazy, povedal Kurz a zároveň vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení

Rakúsko momentálne čelí začínajúcej druhej vlne nákazy koronavírusom, v nedeľu o tom informoval spolkový kancelár …