merkel
Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union-EP.

Podľa Merkelovej s vírusom budeme musieť žiť. Nemecká kancelárka varuje ľudí pred ťažkými mesiacmi

Nemecká kancelárka Angela Merkelová varuje, že počas nasledujúcich pár mesiacov budú mať ľudia kvôli pandémii náročnejší život. Merkelová apeluje na Nemcov, aby túto hrozbu naďalej brali vážne.

Nemecko zvláda pandémiu relatívne úspešne, avšak za posledné týždne zaznamenali nárast pozitívnych prípadov, tak isto ako iné európske štáty.

„Musíme očakávať, že niektoré veci budú v nasledujúcich mesiacoch zložitejšie ako v lete,“ informovala v piatok nemecká kancelárka. Dodala, že ľudia sa čoraz častejšie stretávajú v interiéroch, a preto bude dôležité zabrániť šíreniu nákazy.

Podľa Angely Merkelovej s „vírusom budeme musieť žiť“Politička zdôraznila, že sa sústredí na tri dôležité priority, a to zabezpečenie prístupu ku vzdelávaniu pre deti napriek pandémii, oživenie hospodárstva a udržanie sociálnej súdržnosti v čase, keď mnoho ľudí v spoločnosti trpí ťažkosťami.

Viac..  Vo februári úrady v EÚ zaregistrovali viac ako 771-tisíc nových áut, v medziročnom porovnaní o 19,3 percenta menej

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Od vypuknutia pandémie v Rumunsku zaregistrovali viac ako milión nakazených

Rumunsko zaregistrovalo od minulého roka už viac ako milión ľudí infikovaných novým koronavírusom. Tento míľnik …