Kollar
Boris Kollár. Zdroj: Reprofoto/noviny.sk

Kollár vidí zatvorenie hraníc ako poslednú možnosť. Kľúčom k úspechu je spolupráca so susedmi, hovorí

V nedeľu na nedeľňajšom stretnutí v rakúskej obci Grafenegg s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radekom Vondráčkom a predsedom Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangom Sobotkom Boris Kollár uviedol, že zatváranie hraníc Slovenskej republiky by mala byť úplne posledná možnosť.

Lídri zákonodarných zborov na stretnutí v Slavkovskom formáte (S3) rokovali hlavne o postupe pri prekonávaní následkov pandémie nového koronavírusu, ale aj o pokrízovej hospodárskej obnove v regióne a tiež v celej EÚ. Kollár na rokovaní otvoril aj tému medziparlamentnej spolupráce formátu S3 hlavne prostredníctvom európskeho či zahraničného výboru.

Všetci traja sa zhodli, že najrýchlejšie z pohľadu boja proti ochoreniu COVID-19 boli dohody na regionálnej úrovni. Bolo to vďaka výmene epidemiologických dát i zdieľaniu skúseností a informácií týkajúcich sa práve verejného zdravia.

Viac..  Dlhodobý rozpočet a hospodárska obnova po koronakríze. Čo ďalšie čaká europoslancov v druhej polovici roka 2020?

Toto stretnutie bolo v rámci súčasného rakúskeho predsedníctva S3. Stretnutie bolo tento rok už štvrté.

„Trojstranná spolupráca Rakúska, Česka a Slovenska je pre nás veľmi dôležitá a má v sebe veľký potenciál pre ďalší rozvoj. Spolupráca so susedmi v regióne je kľúčom k úspešnej zahraničnej politike,“ povedal predseda NR SR Boris Kollár.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

hranice

V blízkosti hraníc s Českom sa od piatku vykonávajú náhodné kontroly

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje, že od 18.09.2020 od 9:00 hod. začne polícia Slovenskej republiky vykonávať …