koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Maďarsko zatvára hranice pre cudzincov

Policajti budú na celom Slovensku kontrolovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva. Teda, či si v súvislosti so šírením koronavírusu budú všetci prekrývať nos i ústa rúškom, alebo inou náhradou.

Maďarsko od 1. septembra uzavrie hranice pre cudzincov, aby zabránilo šíreniu koronavírusu. Maďari vracajúci sa zo zahraničia budú musieť ísť do karantény, opustiť ju budú môcť len po dvoch negatívnych testoch, píše Reuters.

“Čísla nakazených v Maďarsku za posledné dni rapídne narástli. Väčšina z nich pochádza zo zahraničia,” povedal poslanec maďarského parlamentu Gergely Gulyás.

V piatok Maďarsko zaznamenalo 132 nových prípadov, čo je najvyššie číslo od vrcholu pandémie. Maďarsko má 5 511 nakazených a 614 ľudí kornavírusu podľahlo.

Viac..  Podľa Klusa európske štáty uvažujú o elektronických očkovacích preukazoch

“Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí zatiaľ nič oficiálne od maďarskej strany neeviduje. Ak by malo dôjsť k nejakému obmedzeniu hraničného režimu, tak to bude pravdepodobne to najcitlivejšie, čo si dokážeme predstaviť,” uviedol pre štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

 

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Občania EÚ chcú viac právomocí Únie v boji proti pandémii, ukazuje prieskum

V rámci druhej vlny koronakrízy dve tretiny Európanov požadujú viac právomocí EÚ a dostatok finančných zdrojov …