koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V obci Staré sa objavila lokálna epidémia. Z Michaloviec hlásia rodinné ohniská nákazy

V okrese Michalovce konkrétnejšie v obci Staré sa objavila lokálna epidémia koronavírusu. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach odporučil viaceré možné opatrenia.

.Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti uvádza, že v okrese Michalovce sú nové pozitívne prípady ochorenia COVID-19 zväčša vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti práve v podchytenom ohnisku nákazy v obci Staré.

Epidemiólogovia tiež identifikovali kontakty potvrdených prípadov v meste Michalovce, ide o rodinné ohniská nákazy. V jednom prípade sa momentálne vykonáva epidemiologické vyšetrovanie. Úrad verejného zdravotníctva tu odporúča obci Staré, aby posunuli otvorenie školského roka predbežne na polovicu septembra. Obci odporučili aj zvážiť nevyhnutnosť organizovania hromadných podujatí rôzneho charakteru, ako napríklad rodinné oslavy či návštevy alebo tiež pobyt na miestach s vyššou koncentráciou ľudí.

V obci odporúčajú nosiť rúška aj na voľnom priestranstve či obmedziť návštevu verejných budov. Úrad vyzýva ľudí, že ak budú mať príznaky respiračného ochorenia, aby sa zdržiavali iba doma a okamžite telefonicky kontaktovali svojho obvodného lekára.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová o potratovej tabletke: Za toto neprestanem nikdy bojovať! VIDEO

Väčší počet nakazených zaznamenali v nedeľu Regionálne úrady verejného zdravotníctva aj v Michalovciach, Bratislave a v Prešove. Najväčší prírastok bol v okrese Michalovce, kde pribudlo až 18 prípadov.

„RÚVZ so sídlom v Michalovciach naďalej uskutočňuje dohľadávanie kontaktov potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Miestni sú informovaní o dôležitosti dodržiavania celoplošne platných opatrení a odporúčaní ÚVZ SR a odporúčaní Regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ informuje ÚVZ SR na facebooku.

Nové prípady v okresoch Prešov a Sabinov sú aktívne dohľadané kontakty s potvrdenými prípadmi.

ÚVZ SR: INFORMÁCIA K POTVRDENÝM PRÍPADOM OCHORENIA COVID-19 ZA VČERAJŠÍ DEŇ

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v…

Uverejnil používateľ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Pondelok 31. augusta 2020

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5000 testov

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (streda) Slovensko zaznamenalo 360 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V stredu sa otestovalo 5 213 …