čína
PHOTO: © European Union- EP.

Lídri EÚ budú viesť videokonferenciu s čínskym prezidentom. Hovoriť budú o klimatickej zmene, ale aj o pandémii koronavírusu

Na budúci týždeň majú kľúčoví lídri Európskej únie naplánovanú videokonferenciu s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Diskutovať majú o viacerých témach, ako napríklad klimatická zmena, ale aj o pandémii koronavírusu.

Videokonferencie sa zúčastní predseda Európskej rady Charles Michel, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, nemecká kancelárka Angela Merkelová a ,samozrejme, aj čínsky prezident. Angela Merkelová momentálne stojí na čele rotujúceho predsedníctva EÚ.

Na pondelňajšom videosamite sa budú preberať aj obchodné otázky, pretože viaceré členské štáty EÚ hľadajú pre svoje spoločnosti možnosti, ako vstúpiť práve na čínsky trh.

Predstavitelia EÚ v minulých mesiacoch viackrát zdôraznili, že je dôležité si udržiavať dobré vzťahy s Čínou. Krajina čoraz viac rastie po hospodárskej, politickej a vojenskej stránke. Pritom vzťahy medzi Spojenými štátmi americkými a EÚ sa zhoršili po nástupe Donalda Trumpa do funkcie prezidenta.

V septembri pritom Nemecko plánovalo usporiadať samit so všetkými lídrami EÚ a Čínou, avšak kvôli pandémii koronavírusu ho odložili
Viac..  Maďarsko od septembra zatvára svoje hranice. Toto nariadenie má platiť minimálne mesiac

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Matovic

Matovič vyzýva ľudí: Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firmné oslavy, slávnosti, svadby, kary

478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%! … prosím každého človeka …