vojaci
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Slovensko pošle svojich vojakov na výcvikové misie do Mali a Stredoafrickej republiky


Slovensko vyšle do vojenských výcvikových misií Európskej únie v Mali a v Stredoafrickej republike príslušníkov ozbrojených síl SR.

Vláda tento návrh dnes na rokovaní schválila. Návrh prišiel od Ministerstva obrany SR a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Vláda SR sa v programovom vyhlásení vlády na obdobie rokov 2020 až 2024 zaviazala zabezpečiť účasť ozbrojených síl vo vojenských operáciách a misiách pod vedením medzinárodných organizácií v súlade s medzinárodným právom a bezpečnostnými záujmami SR,“ informujú predkladatelia.

Viac..  Europoslanci podporili vstup Chorvátska do Schengenu

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

vojaci

R. Káčer: Slovensko sa zapojí do výcvikovej misie EÚ pre príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Rastislav Káčer sa v pondelok, 17. októbra …