Ministrer obrany SR Jaroslav Naď. zdroj: FB Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

Naď pri spomienke na teroristický útok v New Yorku povedal, že demokracia nepozná násilné vynucovanie

Minister obrany Jaroslav Naď si dnes pripomenul, že pred 19 rokmi narazili dve unesené lietadlá do budov Svetového obchodného centra v New Yorku a jedno lietadlo do západného krídla budovy Pentagonu. Tento útok si vyžiadal až 2 996 obetí a okolo 6 000 zranených. Podľa Naďa je “svet od 11. septembra 2001 trochu iný a uvedomujeme si jeho zraniteľnosť a cítime potrebu humánnosti, jednoty a spolupatričnosti.”

“Denne mnohí obyvatelia bojujú s fanatickým dychtením po náboženskej, ekonomickej či inej životnej “pravde” toho druhého. Demokracia však nepozná násilné vynucovanie si náklonnosti, pozornosti a akceptovania. Prosím, v týchto dňoch myslíme ešte intenzívnejšie na slobodu a mier, ktoré sú základom zdravej a slušnej spoločnosti,” napísal Naď na Facebooku.

Viac..  M. Klus: Očkovanie a COVID pasy sú stále najlepšou európskou odpoveďou v boji s koronavírusom

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

obrana

Slovensko chce posilniť spoluprácu s Európskou obrannou agentúrou

Slovensko chce posilniť spoluprácu s Európskou obrannou agentúrou (EDA) vrátane zapojenia slovenských podnikov domáceho obranného …