Ministrer obrany SR Jaroslav Naď. zdroj: FB Ministerstvo obrany Slovenskej republiky

Naď pri spomienke na teroristický útok v New Yorku povedal, že demokracia nepozná násilné vynucovanie

Minister obrany Jaroslav Naď si dnes pripomenul, že pred 19 rokmi narazili dve unesené lietadlá do budov Svetového obchodného centra v New Yorku a jedno lietadlo do západného krídla budovy Pentagonu. Tento útok si vyžiadal až 2 996 obetí a okolo 6 000 zranených. Podľa Naďa je “svet od 11. septembra 2001 trochu iný a uvedomujeme si jeho zraniteľnosť a cítime potrebu humánnosti, jednoty a spolupatričnosti.”

“Denne mnohí obyvatelia bojujú s fanatickým dychtením po náboženskej, ekonomickej či inej životnej “pravde” toho druhého. Demokracia však nepozná násilné vynucovanie si náklonnosti, pozornosti a akceptovania. Prosím, v týchto dňoch myslíme ešte intenzívnejšie na slobodu a mier, ktoré sú základom zdravej a slušnej spoločnosti,” napísal Naď na Facebooku.

Viac..  Dlhodobý rozpočet a hospodárska obnova po koronakríze. Čo ďalšie čaká europoslancov v druhej polovici roka 2020?

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Simecka

Michal Šimečka: Táto vláda je v mnohom lepšia, ako tá predchádzajúca. Práve preto si zaslúži kvalitnú opozíciu a kritiku

Jedna vec mi už dlhšie leží na srdci. Považoval som to za úplne samozrejmé, ale …