pariz
Paríž. PHOTO: © European Union.

Podľa francúzskeho premiéra šírenie COVID-19 sa nespomaľuje. Cieľom krajiny je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu

FRANCÚZSKO/ Podľa francúzskeho premiéra Jeana Castexa, krajina momentálne zažíva zrýchlené šírenie koronavírusu. Podľa Castexa intenzita ochorenia COVID-19 v krajine neklesá.

„Bude tu s nami ešte niekoľko mesiacov,“ povedal v televíznom vystúpení v Paríži. Francúzsky premiér neoznámil žiadne nové zásadné obmedzenia, avšak podotkol, že cieľom je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu“, ale uspieť v boji s vírusom pomocou spoločenského dištancovania sa, nosenia rúšok a postupného testovania.

V krajine vo štvrtok pribudlo 9843 nových prípadov koronavírusu, je to najvyššie denné číslo od vypuknutia pandémie. Na nákazu nového koronavírusu od začiatku pandémie zomrelo už 30 813 ľudí.

Viac..  Maďarsko po zaočkovaní 2,5 milióna osôb začína zmierňovať obmedzenia

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Od vypuknutia pandémie v Rumunsku zaregistrovali viac ako milión nakazených

Rumunsko zaregistrovalo od minulého roka už viac ako milión ľudí infikovaných novým koronavírusom. Tento míľnik …