pariz
Paríž. PHOTO: © European Union.

Podľa francúzskeho premiéra šírenie COVID-19 sa nespomaľuje. Cieľom krajiny je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu

FRANCÚZSKO/ Podľa francúzskeho premiéra Jeana Castexa, krajina momentálne zažíva zrýchlené šírenie koronavírusu. Podľa Castexa intenzita ochorenia COVID-19 v krajine neklesá.

„Bude tu s nami ešte niekoľko mesiacov,“ povedal v televíznom vystúpení v Paríži. Francúzsky premiér neoznámil žiadne nové zásadné obmedzenia, avšak podotkol, že cieľom je vyhnúť sa totálnemu obmedzeniu pohybu“, ale uspieť v boji s vírusom pomocou spoločenského dištancovania sa, nosenia rúšok a postupného testovania.

V krajine vo štvrtok pribudlo 9843 nových prípadov koronavírusu, je to najvyššie denné číslo od vypuknutia pandémie. Na nákazu nového koronavírusu od začiatku pandémie zomrelo už 30 813 ľudí.

Viac..  MÝTUS: Koniec farebnému tetovaniu v EÚ? Začnú platiť nové pravidlá

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

hajsel

Robert Hajšel: Ako predvolebnú kampaň k francúzskym voľbám odštartovali v europarlamente

Predstavenie priorít polročného francúzskeho predsedníctva v EÚ francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom dominovalo dnešnému rokovaciemu dňu …