oheň, hasic
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Západ USA trápia mohutné lesné požiare. Evakuovať museli už vyše pol milióna ľudí

Spojené štáty/ Spravodajský portál BBC informuje, že podľa úradov muselo kvôli smrtiacim lesným požiarom v štáte Oregon ujsť z domova už vyše pol milióna ľudí. Požiare zasiahli najmä severozápad krajiny a to štáty: Kalifornia,Oregon a Washington.

Podľa slov guvernérky Kate Brown nie je známy presný počet obetí, avšak potvrdené sú najmenej štyri. Neďaleko mesta Lyons sa obeťami požiarov stali aj 12-ročný chlapec so starou mamou.V Kalifornii majú požiare na svedomí najmenej desať mŕtvych, pričom 16 ľudí je ešte nezvestných.

V Oregone sú momentálne desiatky požiarov, z ktorých minimálne jeden založil pravdepodobne podpaľač. Ohňu pomáha nezvyčajne horúci a suchý vietor.

Kvôli ohňu museli úrady evakuovať aj predmestie Portlandu. Podľa informácií novín Portland Tribune, bolo v meste vo štvrtok najhoršie znečistenie na svete, mesto prekonalo aj Dillí,Láhaur a Jakartu.

Viac..  Navaľného otravu novičokom potvrdili ďalšie laboratóriá! Nemecko trvá na vysvetlení

.Viac ako 100 lesných požiarov sužuje až dvanásť západných štátov USA. Podľa údajov Národného medziagentúrneho požiarneho centra plamene doteraz zničili zhruba 1,8 milióna hektárov pôdy.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Odkiaľ pochádzajú nakazení? POZRITE SI MAPU

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (piatok) Slovensko zaznamenalo 290 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V piatok sa otestovalo 5750 …