oheň, hasic
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Západ USA trápia mohutné lesné požiare. Evakuovať museli už vyše pol milióna ľudí

Spojené štáty/ Spravodajský portál BBC informuje, že podľa úradov muselo kvôli smrtiacim lesným požiarom v štáte Oregon ujsť z domova už vyše pol milióna ľudí. Požiare zasiahli najmä severozápad krajiny a to štáty: Kalifornia,Oregon a Washington.

Podľa slov guvernérky Kate Brown nie je známy presný počet obetí, avšak potvrdené sú najmenej štyri. Neďaleko mesta Lyons sa obeťami požiarov stali aj 12-ročný chlapec so starou mamou.V Kalifornii majú požiare na svedomí najmenej desať mŕtvych, pričom 16 ľudí je ešte nezvestných.

V Oregone sú momentálne desiatky požiarov, z ktorých minimálne jeden založil pravdepodobne podpaľač. Ohňu pomáha nezvyčajne horúci a suchý vietor.

Kvôli ohňu museli úrady evakuovať aj predmestie Portlandu. Podľa informácií novín Portland Tribune, bolo v meste vo štvrtok najhoršie znečistenie na svete, mesto prekonalo aj Dillí,Láhaur a Jakartu.

Viac..  Bieloruský prezident Lukašenko sa dostal tiež na sankčný zoznam Európskej únie. Má zakázané cestovať do EÚ a majetok rodiny sa zmrazí

.Viac ako 100 lesných požiarov sužuje až dvanásť západných štátov USA. Podľa údajov Národného medziagentúrneho požiarneho centra plamene doteraz zničili zhruba 1,8 milióna hektárov pôdy.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Postavenie novinárov v EÚ sa v posledných rokoch zhoršilo, musíme ich viac chrániť

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Počet videní: 98 Viac..  …