sanitka, zachranari
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Počas augusta ľudia na linku pomoci 112 zavolali až 95-tisíc krát. Prvú pomoc vie správne poskytnúť len 5 až 10 percent európskej populácie

SLOVENSKO/ Tiesňová linka 112 bola počas augusta kontaktovaná viac ako 95-tisíckrát. Pomoc bola vyslaná k 54-tisíc pacientom. Informoval o tom minister vnútra Roman Mikulec v statuse na Facebooku. Dnes si totiž pripomíname Svetový deň prvej pomoci.

Minister ďalej uviedol, že vo väčšine európskych krajín vie správne poskytnúť prvú pomoc len 5 až 10 percent populácie. Pritom práve prvá pomoc zvyšuje šancu na prežitie a znižuje riziko trvalých následkov.

SVETOVÝ DEŇ PRVEJ POMOCI 🏥

Vedeli ste, že vo väčšine európskych krajín vie správne poskytnúť prvú pomoc len 5 až 10 %…

Uverejnil používateľ Roman Mikulec – minister vnútra SR Sobota 12. septembra 2020

 

Na Slovensku sa posledný rok zúčastnilo kurzov prvej pomoci takmer 15-tisíc ľudí, informuje o tom na stránke Slovenský Červený kríž(SČK).

Viac..  Pre znečistenie ovzdušia umierajú každoročne státisíce ľudí. Ministerstvo životného prostredia prichádza s iniciatívou

Generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová dodala, že až 80 percent úrazov a krízových situácií zažije človek práve doma. „Každý z nás dokáže zachrániť život, venujme preto svoj čas získaniu nových vedomostí,“ povedala.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

112

Na jednotné európske číslo pre tiesňové volania 112 bolo minulý rok zaznamenaných 158 miliónov hovorov

158 miliónov hovorov bolo zaznamenaných minulý rok na jednotné európske číslo pre tiesňové volania 112, …