Policia
Ilustračné foto. Zdroj: FB Polícia SR.

Polícia riešila počas koronakrízy viac ako 3000 priestupkov. Išlo hlavne o nosenie rúšok

Polícia SR riešila v súvislosti s koronavírusom už viac ako 3 753 priestupkov. 388-krát došlo k porušeniu zákazu otvorenia prevádzok,1 546 išlo o prípady porušenia karantény stanovenej lekárom a 1 819 k porušeniu povinnosti nosenia rúška. Informovala o tom Polícia SR na svojom Facebooku.

Od 4. júla na území Slovenskej republiky platí zákaz pohybovať sa v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia nosa a úst.

Ak polícia zistí narušenie tohto opatrenia, tak môže uložiť osobe za priestupok pokutu až do výšky tisíc eur. V niektorých prípadoch môže polícia prípad oznámiť na príslušný okresný úrad, ktorý môže uložiť pokutu počas mimoriadnej situácie do výšky 1 659 eur.

KORONAVÍRUS – AKTUALIZOVANÝ POČET PRIESTUPKOV

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 11. septembra 2020

Viac..  KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5500 testov

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

mimoriadna2

Krízový štáb prijal nové prísnejšie opatrenia! Stopku dostali hromadné podujatia

O výsledkoch rokovania na tlačovej konferencii informujúpremiér Igor Matovič a hlavný hygienik Ján Mikas. „Zakážeme hromadné …