Policia
Ilustračné foto. Zdroj: FB Polícia SR.

Polícia riešila počas koronakrízy viac ako 3000 priestupkov. Išlo hlavne o nosenie rúšok

Polícia SR riešila v súvislosti s koronavírusom už viac ako 3 753 priestupkov. 388-krát došlo k porušeniu zákazu otvorenia prevádzok,1 546 išlo o prípady porušenia karantény stanovenej lekárom a 1 819 k porušeniu povinnosti nosenia rúška. Informovala o tom Polícia SR na svojom Facebooku.

Od 4. júla na území Slovenskej republiky platí zákaz pohybovať sa v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia nosa a úst.

Ak polícia zistí narušenie tohto opatrenia, tak môže uložiť osobe za priestupok pokutu až do výšky tisíc eur. V niektorých prípadoch môže polícia prípad oznámiť na príslušný okresný úrad, ktorý môže uložiť pokutu počas mimoriadnej situácie do výšky 1 659 eur.

KORONAVÍRUS – AKTUALIZOVANÝ POČET PRIESTUPKOV

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 11. septembra 2020

Viac..  EÚ: Rozdiely v odmeňovaní žien a mužov sú stále výrazné, upozorňujú odbory

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

mimoriadnaspráva

KORONAVÍRUS: Nový variant koronavírusu sa potvrdil už aj v Bratislave!

Nový infekčnejší variant koronavírusu sa už potvrdil aj v Bratislave, informoval Marek Krajčí na Facebooku. “Ministerstvo …