koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Bratislavský kraj od zajtra sprísňuje opatrenia! Svadby budú povolené len pre maximálne 30 ôsob

Bratislavský kraj od zajtra (pondelok) sprísňuje v rámci kraja opatrenia. Od 14. septembra budú zakázané verejné podujatia nad 100 osôb v exteriéri a pre interiéry bude platiť obmedzenie do 50 osôb, informuje hovorkyňa Regionálneho ústavu verejného zdravotníctva Bratislava (RÚVZ BA) Katarína Nosálová.

„Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín,“ informuje Nosálová.

Vo všetkých okresoch Bratislavy a tiež v okresoch Pezinok, Malacky a Senec je zakázané športové, kultúrne a spoločenské podujatie v čase od 23:00 do 6:00. „Výnimku z tohto zákazu majú svadby s celkovým počtom účastníkov do 30 osôb,“uvádza RÚVZ BA. Obmedzenia sa však nevzťahujú na zasadnutia štátnych orgánov a orgánov samosprávy.

Hygienici tiež nariadili v kraji obmedziť kapacitu plavární a kúpalísk na 50 percent. Zariadenia spoločného stravovania a zábavné podniky majú povolené byť otvorené maximálne len do 23:00. Zakážu sa aj návštevy v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb, výnimku majú len kňazi a osoby, ktoré navštevujú paliatívnych pacientov.

Viac..  Európska únia zmierni reštrikcie pri exporte vakcín proti koronavírusu

„Neodporúča sa organizovať hromadné podujatie určené pre seniorov v akomkoľvek počte,“ informuje RÚVZ BA. Ďalej sa uvádza, že obyvateľom neodporúčajú organizovať rodinné oslavy a posedenia. „Obyvateľstvu sa odporúča absolvovať očkovanie proti sezónnej chrípke a bakteriálnym pneumóniám,“ vyzvali hygienici.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Protekcionizmus nie je odpoveďou na súčasnú pandémiu, otvoreným krajinám sa darí lepšie

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail a …