Kurz
Sebastian Kurz. PHOTO: archívne © European Union-EP.

Rakúsko momentálne čelí druhej vlne nákazy, povedal Kurz a zároveň vyzval ľudí na dodržiavanie opatrení

Rakúsko momentálne čelí začínajúcej druhej vlne nákazy koronavírusom, v nedeľu o tom informoval spolkový kancelár Sebastian Kurz. Podobne na tom sú aj ďalšie európske krajiny, kde naďalej stúpa počet nakazených.

V Rakúsku od piatka do soboty pribudlo 869 nových prípadov, pričom až polovica pochádza z hlavného mesta Viedeň.

„To, čo prežívame, je začiatok druhej vlny,“ povedal Sebastian Kurz. Rakúsky kancelár tiež vyzval ľudí, aby dodržiavali opatrenia proti šíreniu vírusu a obmedzili sociálne kontakty.

Kurz tiež varoval, že Rakúsko čoskoro prekročí hranicu tisíc nových prípadov za deň. Ďalej informoval, že vláda od pondelka rozšíri povinnosť nosiť rúška a tiež sprísni obmedzenia pre organizáciu podujatí.

Rúška budú povinné v krajine okrem supermarketov a verejnej dopravy aj vo všetkých obchodoch a verejných budovách.

Líder krajiny upozornil ľudí, že v prípade ďalšieho rastu nakazených vláda môže dané opatrenia ešte sprísniť, ale pokúsi sa vyhnúť prísnym zákazom a zatváraniu prevádzok ako bolo v marci.

Viac..  Macron chce naštvať nezaočkovaných. Chce v tom pokračovať "až do konca"

Doteraz v krajine zaznamenali takmer 33-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 754 úmrtí na nový koronavírus.

Vo Francúzsku za uplynulý deň pribudlo 10-tisíc nových prípadov, toto číslo sa blíži aprílovému vrcholu z prvej vlny. Veľká Británia zavádza nové obmedzenia po tom, ako denný prírastok nových prípadov dosiahol 3 500.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Zaočkovanosť potrebujeme zvýšiť o 30 percent, tvrdí konzílium odborníkov. Naďalej sme najhorší na svete

Potrebujeme zvýšiť zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 o 30 percent. Uviedla to v mene konzília odborníkov …