Richard Sulík. Zdroj: FB Richard Sulík.

Sulík považuje odluku cirkvi od štátu ako pevnú súčasť programu strany SaS

Koaličná stana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje agendu odluky cirkvi od štátu za dôležitú v rámci osobných slobôd a strana sa plánuje jej naďalej venovať. V nedeľňajšej diskusnej relácii V politike televízie TA3 o tom informoval predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík.

Sulík dodal, že táto agenda je už od začiatku ich pôsobenia v politike pevnou súčasťou programu liberálov. Podľa neho bolo presadzovanie odluky reakciou na „nevyrovnanú diskusiu“. Sulíkova reakcia na predsedu vlády Igora Matoviča, ktorý povedal, že ide o prvoplánový marketing bola, že to považuje zo strany premiéra ako pochvalu.

Minister hospodárstva uviedol, že s premiérom majú od jari lepšie vzťahy. „Ja mám s Igorom korektný pracovný vzťah,“ povedal.

Viac..  Sulík je dôrazne proti predĺženiu núdzového stavu, ale vie si predstaviť kompromis

Šéf rezortu hospodárstva uviedol, že jeho strana (SaS) nepodporuje nápad znižovania finančných príspevkov pre politické strany. „Keď si zrátate, koľko je to peňazí z rozpočtu, tak je to asi promile,“ zdôraznil.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

rozpocet

Čo vyčíta Európa Maďarsku a Poľsku? Rozpočet je ohrozený, Sulík v tom vidí taktiku

Maďarsko a Poľsko stále vydierajú Európsku úniu. Blokujú totiž prijatie nového 7-ročného rozpočtu, aj fond …