koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudlo trojciferné číslo nakazených. Vykonalo sa vyše 4000 testov

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (pondelok) Slovensko zaznamenalo 188 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V pondelok sa otestovalo 4 323 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 390-tisíc testovaní.

Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 5 768. Počet vyliečených je na čísle 3214 Aktívných prípadov je na Slovensku momentálne 2516. „Pozitívne testovaných bolo 82 mužov a 106 žien vo veku od osem do 88 rokov,“ informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Aktuálny počet hospitalizovaných  pacientov je 141, číslo sa zvýšilo o 12. „Z nich potvrdené ochorenie má 107 ľudí, na JIS je 13 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 osôb,“ dodáva ministerstvo.

Z nákazy sa vyliečilo ďalších 85 ľudí. Spolu evidujeme tak 3214 vyliečených.

Pozitívne nakazení sú z okresov: Bratislava (21),  Tvrdošín (20), NitraSabinov (19), Trnava (16), Snina (14), Prešov(13), Žilina (10), Námestovo (5), Martin (4), Košice (4), Galanta (4), Žarnovica (4). „Pozitívne testovaní boli aj v okresoch Prievidza, Senica, Veľký Krtíš, Topoľčany, Lučenec, Banská Bystrica, Zlaté Moravce, Vranov nad Topľou, Trenčín, Šaľa, Skalica, Piešťany, Partizánske, Nové Zámky, Michalovce, Levice, Hlohovec, Gelnica, Brezno a Banská Štiavnica,“ uvádza rezort zdravotníctva.

 

Viac..  Brusel tvrdí, že očkovacích vakcín bude dosť. Na Slovensko príde tento mesiac 400 tisíc dávok, v marci takmer 700 tisíc

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Ľudskoprávne odborníčky požadujú nezávislé vyšetrovanie Navaľného otravy

Dve popredné ľudskoprávne odborníčky Organizácie Spojených národov (OSN) vyzývajú na medzinárodné vyšetrovanie otravy lídra ruskej …