migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi. Obeťami sú dve deti a jedna žena


GRÉCKO/ V pondelok pri gréckom ostrove Kréta zomreli traja migranti. Obeťami sú dve deti a jedna žena. Počas operácie sa podarilo zachrániť 56 ľudí.

Celá pátracia misia trvala dlho do večera, uviedla grécka pobrežná stráž. Pobrežnej stráži nebolo jasné, či niekto ešte nie je nezvestný, totiž zachránení neboli schopní poskytnúť informáciu o presnom počte ľudí na lodi v čase, keď sa potopila.

Úradom nebolo jasné, odkiaľ loď s migrantmi vyplávala a kam mala namierené. Na celej operácii sa zúčastnila fregata gréckeho námorníctva a vrtuľník vzdušných síl spolu s dvoma člnmi pobrežnej stráže.

Častou destináciou migrantov z Blízkeho východu, Afriky a Ázie sú viaceré grécke ostrovy v Egejskom mori. Niektorí prevádzači sa ale plavia s migrantmi južne od Kréty a smerujú do Talianska.

Viac..  Ideme za Vami: Európsky parlament vyrazil do regiónov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Grecko

Po rokoch dohľadu zo strany EÚ sľubuje Grécko vyrovnaný rozpočet

Grécko by na budúci rok malo hospodáriť s rozpočtovým prebytkom. V pondelok o tom informovali …