migranti
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Pri Kréte sa potopila loď s migrantmi. Obeťami sú dve deti a jedna žena

GRÉCKO/ V pondelok pri gréckom ostrove Kréta zomreli traja migranti. Obeťami sú dve deti a jedna žena. Počas operácie sa podarilo zachrániť 56 ľudí.

Celá pátracia misia trvala dlho do večera, uviedla grécka pobrežná stráž. Pobrežnej stráži nebolo jasné, či niekto ešte nie je nezvestný, totiž zachránení neboli schopní poskytnúť informáciu o presnom počte ľudí na lodi v čase, keď sa potopila.

Úradom nebolo jasné, odkiaľ loď s migrantmi vyplávala a kam mala namierené. Na celej operácii sa zúčastnila fregata gréckeho námorníctva a vrtuľník vzdušných síl spolu s dvoma člnmi pobrežnej stráže.

Častou destináciou migrantov z Blízkeho východu, Afriky a Ázie sú viaceré grécke ostrovy v Egejskom mori. Niektorí prevádzači sa ale plavia s migrantmi južne od Kréty a smerujú do Talianska.

Viac..  M. Klus: Verejnosť sa chce aktívnejšie zapájať do diania v Európskej únii

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

ateny

Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc protestovali proti povinnému očkovaniu

Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc v stredu po celej krajine protestovali proti povinnému očkovaniu zdravotníkov proti …