stihacka
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Litve sa začalo najväčšie cvičenie pozemnej protivzdušnej obrany v NATO. Zúčastní sa ho aj Slovensko

LITVA/ Od 14. do 26. septembra sa v Litve uskutoční najväčšia séria cvičení pozemnej protivzdušnej obrany v NATO Tobruq Legacy 2020. Bojového cvičenia sa zúčastnia aj príslušníci slovenských vzdušných síl.

Vzdušné sily Ozbrojených síl Slovenskej republiky požiadali organizátorov, aby im dodali odbornú a technickú pomoc pri zabezpečení velenia a riadenia cvičenia. Túto žiadosť podali z dôvodu, že kľúčové krajiny ako napríklad Nemecko sa bojového cvičenia nezúčastnia z dôvodu opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19, informuje o tom Veliteľstvo vzdušných síl SR na svojej internetovej stránke.

Slovensko pošle na cvičenie spolu 15 vybraných špecialistov protivzdušnej obrany a riadenia z veliteľstva vzdušných síl, brigády riadenia vzdušných operácií Zvolen a protilietadlovej raketovej brigády Nitra.

Na cvičení sa zúčastnia zástupcovia desiatich krajín, a to Českej republiky, Estónska, Francúzska, Poľska, Slovenska, Talianska, Litvy, Lotyšska, Spojených štátov amerických a štyroch NATO entít – AirCom Ramstein, CAOC Uedem, CAOC Torrejon, NFIU Litva.

Viac..  Minister Korčok na Bledskom strategickom fóre o transatlantických vzťahoch

Pre príslušníkov “slovenských vzdušných síl” sa začalo cvičenie 13. septembra leteckou prepravou cvičiacich a techniky.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Matovic

Bielorusi majú právo rozhodnúť sa o svojej budúcnosti v slobodných voľbách, zhodli sa ministri a premiér Matovič

BRATISLAVA – Bielorusi majú právo rozhodnúť sa o svojej budúcnosti v slobodných voľbách. Zhodli sa …