Ivan Štefanec, europoslanec, KDH/EPP. PHOTO: © European Union 2020 - Source: EP

Ivan Štefanec: Odpoveďou na krízu je digitálna ekonomika

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) hodnotí Správu o stave Únie z úst predsedníčky Európskej komisie kladne. Oceňuje predovšetkým fakt, že venovala veľký priestor digitalizácii a budovaniu digitálnej ekonomiky.

Pani predsedníčka dokázala svoje vodcovské schopnosti a nielen že pomenovala podstatné veci, ale najmä poukázala na potrebné reformy, ktoré môžu pomôcť všetkým v EÚ. Obsah Správy bol, prirodzene, ovplyvnený pandemickou situáciou a potrebou riešenia jej zdravotných a ekonomických dopadov. Je dobré, že sa Správa neobmedzila len na tieto aspekty, ale pozerala sa aj do budúcnosti. Oceňujem, že pani predsednícka venovala veľký priestor digitalizácii ako prostriedku pre obnovu a rozvoj európskeho hospodárstva. Ak chceme byť v tejto oblasti naozaj svetovým lídrom, musíme v prvom rade odstrániť regionálnu a sociálnu digitálnu chudobu, tak aby mal každý a všade možnosť pripojiť sa k rýchlemu internetu.” 

Viac..  Pre EÚ sú otázky právneho štátu a kontrola eurofondov prioritou, zdôrazňujú Valášek a Štefanec

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

jednotny digitalny trh

I. Brocková: Máme historickú príležitosť investovať do budúcnosti našej krajiny

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková v utorok s …