Korcok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: MZVaEZ SR.

Minister Ivan Korčok bol v Slovinsku na stretnutí Central 5

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok sa na pozvanie slovinského rezortného partnera Anže Logara zúčastnil na stretnutí, na ktorom boli prítomní aj rezortní partneri z Českej republiky a Rakúska.

Išlo o tretie podujatie v takomto formáte, nazývanom aj Central 5, predchádzajúce stretnutia sa uskutočnili v júni vo Viedni a v júli v Budapešti. ,,V náročnej dobe, akú v súčasnosti zažívame, má spolupráca krajín nášho regiónu ešte väčšiu pridanú hodnotu. Preto ma teší, že sme si dnes mohli vymeniť skúsenosti i pokiaľ ide o pokrízovú hospodársku obnovu, ktorá predstavuje jednu z hlavných výziev, pred ktorou stoja naše krajiny,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Stretnutie ministrov potvrdilo, že všetky zúčastnené krajiny si želajú spoločný prístup v boji so súčasnou druhou vlnou pandémie. ,,Žiaľ, naďalej sme svedkami zhoršovania sa epidemiologickej situácie v okolitých krajinách. Preto sme veľa hovorili aj o tejto otázke. Na mieste je stále ostražitosť a pripravenosť zaujať spoločné zodpovedné stanoviská ako aj prijať adekvátne opatrenia v regionálnom rámci,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Viac..  V roku 2022 sa budú naši europoslanci venovať klíme, ochrane podnikateľov či ľudským právam

Ministri sa venovali aj aktuálnemu dianiu v Bielorusku. ,,Sme šokovaní z toho, čo sa deje v Bielorusku, v našom susedstve, preto je dôležité, že už nasledujúci pondelok budeme mať možnosť na Rade pre zahraničné záležitosti Európskej únie schváliť sankcie, ktoré budú nasmerované na režim a nie na ľudí,“ uzavrel minister I. Korčok.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. KORČOK: Nadštandardné vzťahy s ČR je dôležité využívať v prospech regiónu i EÚ

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a šéfka dolnej komory českého parlamentu Markéta Pekarová …