Vladimír Bilčík, europoslanec /SPOLU, EPP/. PHOTO: © European Union 2020 - Sourc : EP

V. Bilčík v reakcii na Správu o stave Únie: Sedem miliárd EUR nie je vianočný darček, ktorý si máme rozbaliť a tešiť sa

Vyjadrenie europoslanca Vladimíra Bilčíka (SPOLU/EPP) k prejavu o stave Únie predsedníčky Ursuly von der Leyenovej, ktorý sa niesol v znamení obrovských výziev, ktoré nás čakajú v nasledujúcich mesiacoch v súvislosti s pandémiou.

“Ursula von der Leyenová jasne povedala, že Európa potrebuje po pandémii zelenú a modernú obnovu, preto je kľúčové, aby Slovensko predstavilo také reformné priority, aby sme európsky plán obnovy pretavili do čistejšej, zdravšej a vzdelanejšej budúcnosti pre našu krajinu.

Sedem miliárd EUR nie je vianočný darček, ktorý si máme rozbaliť a tešiť sa z prekvapenia. Sú to naše peniaze a ich rozumná investícia je našou historickou šancou. Odborná ale aj široká verejnosť má byť do tohto procesu zapojená riadne, nielen formálne, keď už bude všetko dohodnuté. Zároveň platí, že európske peniaze nepôjdu do krajín, kde prekvitá korupcia a nefunguje právny štát.”

Viac..  Tento týždeň v europarlamente: digitálne služby, vypočutia komisárov, Sacharovova cena, umelá inteligencia

 

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Wiezik

Vyjadrenie M. Wiezika (EĽS, Spolu-OD) k vystúpeniu ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského na zasadnutí Rady EU

Vystúpenie ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského na zasadnutí Rady EU pre poľnohospodárstvo a rybárstvo vníma europoslanec …