stefanec
Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union 2015 EP.

Ivan Štefanec: Johnson nemôže svojvoľne meniť medzinárodné dohody

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) odmieta snahy britského ministerského predsedu Borisa Johnsona o zmenu pravidiel pre hraničný a colný styk medzi Írskou republikou a Severným Írskom, ktoré sa dohodli v rámci rokovaní o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Podľa neho ide o nebezpečný precedens, ktorý môže spomaliť, či zablokovať celý zložitý proces Brexitu.

To, čoho sme svedkami je opäť tá nezodpovedná populistická politika, ktorá doviedla Veľkú Britániu tam, kde dnes je. Johnson nemá nijaké právo jednostranne meniť dohody a určovať si vlastné pravidlá Otázka kontaktov a vzťahov na írskom ostrove je mimoriadne citlivá a v minulosti bolo vynaložené množstvo snahy o ukončenie krvavého konfliktu. Z hľadiska Európskeho parlamentu musíme takéto kroky dôrazne odmietnuť a dať Borisovi Johnsonovi jasne najavo, že sa musí správať v rámci dohodnutých a všeobecne prijímaných pravidiel,” myslí si Ivan Štefanec.

Viac..  Michal Šimečka: Bol to strašný rok, pre mnohých asi najťažší, aký sme zažili. Mal však tri momenty, za ktoré budem navždy vďačný

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na spolupráci v rámci Slavkovského formátu

„Oceňujem, že sme sa s partnermi z Rakúska a Českej republiky dohodli na sérií intenzívnych …