stefanec
Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union 2015 EP.

Ivan Štefanec: Johnson nemôže svojvoľne meniť medzinárodné dohody

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) odmieta snahy britského ministerského predsedu Borisa Johnsona o zmenu pravidiel pre hraničný a colný styk medzi Írskou republikou a Severným Írskom, ktoré sa dohodli v rámci rokovaní o odchode Veľkej Británie z Európskej únie. Podľa neho ide o nebezpečný precedens, ktorý môže spomaliť, či zablokovať celý zložitý proces Brexitu.

To, čoho sme svedkami je opäť tá nezodpovedná populistická politika, ktorá doviedla Veľkú Britániu tam, kde dnes je. Johnson nemá nijaké právo jednostranne meniť dohody a určovať si vlastné pravidlá Otázka kontaktov a vzťahov na írskom ostrove je mimoriadne citlivá a v minulosti bolo vynaložené množstvo snahy o ukončenie krvavého konfliktu. Z hľadiska Európskeho parlamentu musíme takéto kroky dôrazne odmietnuť a dať Borisovi Johnsonovi jasne najavo, že sa musí správať v rámci dohodnutých a všeobecne prijímaných pravidiel,” myslí si Ivan Štefanec.

Viac..  Ivan Štefanec: Pri digitálnom zdanení musíme spolupracovať so štátmi OECD

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sefcovic

Šefčovič a Frost budú diskutovať o obchodných pravidlách týkajúcich sa Severného Írska

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a britský minister David Frost, ktorý predtým zastupoval Spojené kráľovstvo …