Ivan Štefanec a Štefan Kassay. PHOTO: www.kassay.eu

Ivan Štefanec: Bohatstvo Slovenska je v ľuďoch

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) absolvoval osobný rozhovor s vedcom, podnikateľom a ekonomickým diplomatom Štefanom Kassayom. Obaja sa zhodli na tom, že budúcnosť Slovenska je v inováciách a podpore vzdelávania a to aj celoživotného.

Ako ukázala aj pandémia koronavírusu, len vďaka novým technológiám sa podarilo udržať aspoň na nevyhnutnej úrovni vzdelávací proces a mnohé spoločnosti prešli na prácu z domu natrvalo. Preto je nevyhnutné, aby štát podporoval prepájanie nových vedeckých poznatkov a ich praktickú realizáciu.

„Musíme si uvedomiť, že na Slovensku nemáme nerastné bohatstvo, my máme bohatstvo v ľuďoch a keď ich budeme vzdelávať, tak o tom môže byť naša budúcnosť. Snažím sa ísť do konkrétnych projektov s ľudmi, ktorí majú podobné zmýšľanie. Skúsenosti pána Kassaya v prepojení vedy a praxe sú inšpiráciou aj pre moju prácu v Európskom parlamente,” uviedol Štefanec.

Viac..  Rozsudok ESĽP v českom prípade týkajúcom sa sankcií za nezaočkovanie dieťaťa a neprijatia nezaočkovaného dieťaťa do materskej školy

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

ROZHOVOR s Eduardom Hegerom: Verím, že ľudia v roku 2023/2024 už pocítia výsledok investícií z fondu obnovy

Prinášame vám ďalší rozhovor, tentoraz s ministrom financií Eduardom Hegerom, s ktorým sme sa rozprávali …