Univerzita Komenskeho
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Univerzita Komenského aj STU prerušujú výučbu. Rektori nepočítajú s tým, že by sa výuka obnovila do konca zimného semestra.

Od 5. októbra bude výučba na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave dištančná, Informuje o tom hovorkyňa UK Lenka Miller.Univerzita zavádza opatrenie na základe odporúčania Krízového štábu UK, ktorý rozhodol o úplnom prerušení prezenčnej formy výučby.Hovorkyňa dodala, že nepočítajú s tým, že by sa prezenčná výuka obnovila do konca zimného semestra.

Podľa medializovaných informácií bude od 5. októbra dištančná výučba aj na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave. Na spoločnej tlačovej konferencii s vedením UK to oznámil rektor STU Miroslav Fikar.

Do online priestoru prechádza aj Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave. Fakulta tak reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19, informuje Peter Krajčovič z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM.

Výnimku dostanú prvé ročníky, ktoré budú mať kombinovanú výučbu, ostatným ročníkom budú prebiehať všetky prednášky a semináre online.

„Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sme sa rozhodli vykonať všetky prednášky dištančne. V tejto forme výučby zotrváme do času, kým sa situácia s výskytom pozitívnych prípadov nového koronavírusu nezlepší,“ uviedla dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave Ľudmila Čábyová. Okres Trnava je totiž momentálne pre vysoký počet pozitívne testovaných zaradený do červenej zóny.

Viac..  Situácia sa mierne zlepšuje, od pondelka budú čierne už len dva okresy

Fakulta upravila aj harmonogram akademického roka, začiatok semestra posunula o jeden týždeň. Všetky ročníky začali s výučbou namiesto 21. septembra až v pondelok 28. septembra, a to online formou. V prípade prvých ročníkov prebieha výučba zatiaľ kombinovanou formou za prísnych hygienických opatrení.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Od 19. apríla by sa mohli otvoriť prevádzky, v ktorých si ľudia nebudú musieť dávať dole respirátor

Od 19. apríla by sa mohli otvoriť všetky prevádzky, v ktorých bude garantované, že ľudia …