Prezidentka v OSN zdroj: FB Zuzana Čaputová

Prezidentka Čaputová reprezentovala Slovensko na samite OSN venovanom biodiverzite

Posledný septembrový deň patril zachovaniu všetkých foriem biologickej rozmanitosti. Organizácia spojených národov (OSN) pripravila v New Yorku online samit na úrovni hláv štátov na tému Naliehavé opatrenia v oblasti biodiverzity pre trvalo udržateľný rozvoj. Podľa ministra životného prostredia Jána Budaja musia byť neodkladné opatrenia na zachovanie biodiverzity kľúčovou súčasťou našej odpovede na globálnu zdravotnú a environmentálnu krízu.

Na konferencii OSN sa zdôrazňuje kríza, ktorej čelí ľudstvo v dôsledku miznutia biodiverzity a naliehavá potreba urýchliť realizáciu účinných opatrení v oblasti jej ochrany a v záujme trvalo udržateľného rozvoja. Slovenskú republiku na samite zastupuje prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Vláda SR sa vo svojom programovom vyhlásení vlády zaviazala vynaložiť maximálne úsilie, aby sa zastavila strata biodiverzity na území SR. Minister Budaj v tejto súvislosti podčiarkol: „Súčasná pandémia koronavírusu ešte viac poukázala na dôležitosť vzťahu medzi ľuďmi a prírodou. Naša spoločnosť je úzko spojená s ochranou biodiverzity. Jej strata a zníženie bezprostredne ohrozuje ľudí. Jej zachovanie je pre budúcnosť ľudskej existencie nevyhnutné.“

Samit OSN o biodiverzite je príležitosťou, aby si štáty a ich vládni predstavitelia určili priority v oblasti zabezpečenia financovania opatrení na zachovanie biodiverzity. Dôležité je zmysluplne využiť vedecký a technický pokrok, ako aj najnovšie technológie a inovácie.

Viac..  Množstvo nebezpečného odpadu prepraveného v rámci Únie aj mimo nej stúpa

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

osn

Únia podporuje reformu OSN na zvýšenie efektívnosti v partnerských krajinách

Európska únia (EÚ) v utorok oznámila podporu reforme Organizácie Spojených národov (OSN) na zvýšenie efektívnosti …

Consent choices