Veronika Remišová zdroj: FB Veronika Remišová

Vicepremiérka Remišová: Eurofondy pre ľudí musia byť jednoduchšie

Vicepremiérka Veronika Remišová v utorok absolvovala dôležitú videokonferenciu s rezortnými európskymi kolegami a nemeckým predsedníctvom Európskej únie. Poukázala na potrebu zjednodušenia čerpania eurofondov pre členské krajiny.

„S nemeckým ministrom hospodárstva Petrom Altmaierom a eurokomisárkou pre kohéziu a reformy Elisou Ferreira som hovorila o budúcom nastavení eurofondov. Za Slovensko presadzujem naše priority, aby eurofondy boli jednoduchšie, aby Slovensko malo viac slobody v tom, kde chce peniaze investovať, a aby boli zohľadnené skutočné problémy krajiny,“ vyhlásila po rokovaní ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Diskusia ministrov členských štátov EÚ bola zameraná na nové nástroje politiky súdržnosti, na ich implementáciu a strategické prepojenie, ako aj na dôležitosť spolupráce regiónov. Ministerka Remišová zdôraznila potrebu prepojenia Partnerskej dohody, teda klasických eurofondov na roky 2021 – 2027 a Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. „Chcem urobiť všetko preto, aby čerpanie eurofondov v novom programovom období bolo menej byrokratické a hlavne transparentnejšie ako tomu bolo v minulosti,“ dodala vicepremiérka Remišová.

Viac..  V. Remišová: Dobrá správa pre Slovensko -  z eurofondov sme zachránili stovky miliónov eur!

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

vidiek

V. Remišová: Samosprávy pripravili rozvojové plány na lepšie a zmysluplné čerpanie eurofondov

Podpora regiónov sa mení. O konkrétnych projektoch, ktoré treba v územiach zafinancovať z eurofondov, už …