matovic
Igor Matovič. Zdroj: ÚVSR

Na reformnom pláne pracuje od júla 100 ľudí, tvrdí premiér Matovič

Od júla na reformnom pláne 100 ľudí pracuje, pričom väčšina pôsobila na ministerstvách aj počas obdobia minulej vlády. O pláne obnovy sa diskutuje už aj verejne. V sobotu v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS to uviedol predseda vlády Igor Matovič.

V nedeľu má Ministerstvo financií SR predstaviť dokument Moderné a úspešné Slovensko, ktorý je z veľkej časti totožný s dokumentom, ktorý je verejnosti prístupný už tri týždne.

Podľa Matoviča si budeme musieť pre obmedzené finančné zdroje vybrať len tie najdôležitejšie reformy. Premiér dokument popísal ako zásobník bolestí a reforiem, ktoré by Slovensko malo urobiť.

Pri vytváraní dokumentu mal dobrý pocit z toho, že jednotliví ministri nepresadzovali záujmy svojho rezortu.

Viac..  EÚ chce na projekt celosvetovej infraštruktúry Globálna brána vynaložiť 300 miliárd eur

„Hádku som registroval len o tom, čo bude najlepšie urobiť pre Slovensko,“ povedal a zároveň uviedol, že je na svojich ministrov hrdý.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: Už ma unavuje minister financií, ktorý prichádza každý týždeň s novou revolúciou

Ďalší nápad za 500. Už ma unavuje minister financií, ktorý prichádza každý týždeň s novou …