Igor Matovič. Zdroj: ÚVSR

Na reformnom pláne pracuje od júla 100 ľudí, tvrdí premiér Matovič

Od júla na reformnom pláne 100 ľudí pracuje, pričom väčšina pôsobila na ministerstvách aj počas obdobia minulej vlády. O pláne obnovy sa diskutuje už aj verejne. V sobotu v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS to uviedol predseda vlády Igor Matovič.

V nedeľu má Ministerstvo financií SR predstaviť dokument Moderné a úspešné Slovensko, ktorý je z veľkej časti totožný s dokumentom, ktorý je verejnosti prístupný už tri týždne.

Podľa Matoviča si budeme musieť pre obmedzené finančné zdroje vybrať len tie najdôležitejšie reformy. Premiér dokument popísal ako zásobník bolestí a reforiem, ktoré by Slovensko malo urobiť.

Pri vytváraní dokumentu mal dobrý pocit z toho, že jednotliví ministri nepresadzovali záujmy svojho rezortu.

Viac..  Vyslanci členských štátov únie prerokujú brexitovú dohodu, očakáva sa jednomyseľná podpora

„Hádku som registroval len o tom, čo bude najlepšie urobiť pre Slovensko,“ povedal a zároveň uviedol, že je na svojich ministrov hrdý.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Aktuálne najväčším problémom je tempo dodávok vakcín, zhodli sa lídri členských krajín

Tempo dodávok vakcín považujú lídri členských krajín Európskej únie (EÚ) za aktuálne najväčší problém. Vyplýva …