Ilustračné PHOTO: screenshot ©

Pribudlo ďalšie úmrtie na COVID-19. Ide o 81-ročnú pacientku, ktorá zomrela ešte v septembri

Slovensko hlási ďalšie úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Jedná sa o 81-ročnú pacientku, ktorá skonala 18. septembra v Univerzitnej nemocnici L. P. v Košiciach. Informuje o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Na Slovensku tak máme doteraz potvrdených 55 úmrtí. Hovorkyňa dodala, že aktuálne je hospitalizovaných 275 pacientov, pričom potvrdené ochorenie COVID-19 má 235 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 15 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 22 pacientov. Celkovo sa z nového koronavírusu vyliečilo 4 793 pacientov.

V piatok testy odhalili koronavírus u 704 ľudí. Za posledný deň sa vykonalo 9 492 testov. 

Viac..  Členovia vlády SR vnímajú očkovanie proti ochoreniu COVID-19 ako cestu na slobodu a do normálneho života

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

mimoriadnaspráva

KORONAVÍRUS: Nový variant koronavírusu sa potvrdil už aj v Bratislave!

Nový infekčnejší variant koronavírusu sa už potvrdil aj v Bratislave, informoval Marek Krajčí na Facebooku. “Ministerstvo …