koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 8500 testov

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (sobota) Slovensko zaznamenalo 818 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V sobotu sa otestovalo 8 565 ľudí, pričom spolu sa už vykonalo vyše 428-tisíc testovaní.

Celkový počet nakazených je momentálne od začiatku nákazy na čísle 13139.Počet vyliečených je na čísle 4828. Aktívných prípadov je na Slovensku momentálne 8256.

Za posledný deň pribudlo aj 129 vyliečených pacientov, spolu sa už uzdravilo 3 519 ľudí.

Hospitalizovaných je aktuálne 275 osôb. Vyliečilo sa ďalších 90 ľudí, takže spolu je vyliečených už 3978. Na JIS je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov, upresnilo ministerstvo zdravotníctva.

Medzi pozitívne testovanými bolo včera 380 mužov a 438 žien vo veku od 2 do 92 rokov.

Viac..  V Európe za prvý januárový týždeň zaznamenali viac ako 7 miliónov infekcií variantom omikron

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

bilcik

V. Bilčík: Europarlamentný výbor dnes prijal dôležitú správu v boji s dezinformáciami

Osobitný výbor Európskeho parlamentu pre zahraničné zasahovanie do všetkých demokratických procesov v EÚ vrátane dezinformácií …