bicykel
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

V Trenčíne pribudnú nové cyklistické cesty. V rámci projektu vzniknú aj parkovacie miesta

V trenčianskej mestskej časti Západ pribudnú začiatkom budúceho roka nové komunikácie pre cyklistickú premávku. Zmluva s dodávateľom prác je podpísaná na celkovú sumu 416 400 eur. Hovorkyňa mesta Erika Ságová dodala, že cyklistické cesty budú v celkovej dĺžke viac ako 2,3 kilometra, pričom sa už postupne budujú na uliciach Zlatovská, Kožušnícka, Bavlnárska a Hlavná.

Vybudujú sa aj nové chodníky či osvetlenia

„V rámci projektu sú navrhnuté aj nové parkovacie miesta, rozšírený dopravný pás na ceste pre zastávku autobusov, prístrešok, obojstranné stojany pre bicykle a nové chodníky,“ upresnila rozsah prác Ságová. Časť komunikácií sa už buduje od začiatku leta v kategórii cyklistických cestičiek a cyklochodníkov. Zvyšok tvoria vyčlenené samostatné cyklistické pruhy na existujúcich miestnych komunikáciach.

Hovorkyňa doplnila, že v rámci budovania infraštruktúry sa počíta aj s bezbariérovými a osvetlenými priechodmi pre chodcov s vodiacou líniou pre zrakovo postihnutých, samozrejmosťou je kompletné vodorovné a zvislé dopravné značenie.

Viac..  M. KLUS: Sassoli nepoľavil v obrane demokratických hodnôt ani v ťažkých časoch

Cenu sa podarilo znížiť

Celková suma výdavkov sa doťahuje na necelých 517-tisíc eur, avšak trenčianskej radnici sa vo verejnom obstarávaní podarilo výslednú cenu znížiť.

„Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program schválilo Trenčínu nenávratný finančný príspevok vyše 490-tisíc eur. Projekt je spolufinancovaný vo výške 85 percent z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 10 percent zo štátneho rozpočtu SR,“ uviedla Ságová. Zvyšných 5 percent zaplatí mesto zo svojho rozpočtu, dodala.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

koncert, kultura

Trenčín sa stane Európskym hlavným mestom kultúry na rok 2026

Predseda panelu odborníkov pre výber Európskeho hlavného mesta kultúry 10. decembra 2021 oznámil, že na titul …