mimoriadna2

Krajčí o aktuálnej epidemiologickej situácii!Počty infikovaných u nás rastú rýchlejšie ako v okolitých krajinách

Dnes po 16:00 mal minister zdravotníctva Marek Krajčí tlačovú konferenciu o aktuálnej epidemiologickej situácii. Krajčí uviedol, že situácia v súvislosti s koronavírusom na Slovensku nie je dobrá a počty nových infikovaných budú naďalej rásť. „Počty infikovaných u nás rastú rýchlejšie ako v okolitých krajinách,“ uviedol. Aktuálne najhoršia situácia je na Orave, kde je infikovaných už vyše 1 300 obyvateľov a ich počet neustále stúpa, naopak v Bratislave sa po dvoch týždňoch zlepšila.

.Slovensko za štvrtok zaznamenalo rekordný prírastok nových infikovaných, a to až 1184, ale urobilo sa aj rekordný počet laboratórnych testov – 10136.

Oddnes sa “začervenali” ďalšie okresy na Slovensku, ich počet sa zvýšil zo 41 na 62.

Zdroj: FB Ministerstvo zdravotníctva

Pozrite si, aj tlačovú konferenciu:

Viac..  Koronavírus na Slovensku naberá na sile. Ľudí s chrípkou je menej

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Odkiaľ pochádzajú nakazení? POZRITE SI MAPU

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (streda) Slovensko zaznamenalo 2785 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V stredu sa otestovalo 5750 …