Marek krajčí Foto: UV SR.

Zdravotníci z prvej línie dostanú sľúbené odmeny v novembri, upokojuje situáciu minister Krajčí

V piatok na tlačovom brífingu Marek Krajčí povedal, že zdravotníci z prvej línie pri prvej vlne pandémie koronavírusu by mali dostať sľúbené odmeny budúci mesiac, teda v novembri a uviedol, že chce zdravotníkov upokojiť.

Podľa ministra sú financie už na ministerstve zdravotníctva. „Tak, ako dostanú v októbrových výplatách odmeny napríklad príslušníci armády alebo ministerstva vnútra, my by sme tiež chceli, aby v zhruba takomto čase pristáli na účtoch jednotlivých zdravotníkov z prvej línie,“ povedal Krajčí.

Rezort musel podľa ministra vymyslieť, ako sa dostanú financie aj na účty zdravotníkov v súkromnom sektore. “Budem musieť podpísať asi osemtisíc zmlúv s týmito poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti individuálne,“povedal. Finančné prostriedky budú pridelené na základe dát, ktorí zdravotníci koľko hodín pracovali.

Viac..  Princ William vyzval Britov, aby sa rovnako ako kráľovná dali zaočkovať proti koronavírusu

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

zdravotnictvo

Slovensko sa pripojilo k Politickej deklarácii o ochrane humanitárneho a zdravotníckeho personálu

Slovenská republika sa pripojila k Politickej deklarácii o ochrane humanitárneho a zdravotníckeho personálu. Deklarácia, ktorá …