Marek krajčí Foto: UV SR.

Zdravotníci z prvej línie dostanú sľúbené odmeny v novembri, upokojuje situáciu minister Krajčí

V piatok na tlačovom brífingu Marek Krajčí povedal, že zdravotníci z prvej línie pri prvej vlne pandémie koronavírusu by mali dostať sľúbené odmeny budúci mesiac, teda v novembri a uviedol, že chce zdravotníkov upokojiť.

Podľa ministra sú financie už na ministerstve zdravotníctva. „Tak, ako dostanú v októbrových výplatách odmeny napríklad príslušníci armády alebo ministerstva vnútra, my by sme tiež chceli, aby v zhruba takomto čase pristáli na účtoch jednotlivých zdravotníkov z prvej línie,“ povedal Krajčí.

Rezort musel podľa ministra vymyslieť, ako sa dostanú financie aj na účty zdravotníkov v súkromnom sektore. “Budem musieť podpísať asi osemtisíc zmlúv s týmito poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti individuálne,“povedal. Finančné prostriedky budú pridelené na základe dát, ktorí zdravotníci koľko hodín pracovali.

Viac..  Krajčí o aktuálnej epidemiologickej situácii!Počty infikovaných u nás rastú rýchlejšie ako v okolitých krajinách

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Podľa ministra Krajčího počet infikovaných bude naďalej rásť. Testovaním vieme zachytiť 20 percent ľudí bez príznakov COVID-19

Na piatkovej tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí uviedol, že počty infikovaných budú aj na …