koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Nová štúdia upozorňuje na bezpríznakových ľudí s COVID-19. Výskumníci ich nazvali tichými šíriteľmi

Podľa štúdie britskej univerzity až 86 percent ľudí, ktorí boli nakazení koronavírusom, nemalo počas dňa testovania hlavné symptómy.

Štúdiu vypracovali výskumníci z University College London, ktorí vyhodnotili údaje z prieskumu, v rámci ktorého každý týždeň testovali tisíce domácností vo Veľkej Británii bez ohľadu na to, či ich členovia mali príznaky. Z tohto prieskumu vyšlo, že až 86 percent ľudí, u ktorých boli výsledky testov pozitívne, nemalo kašeľ, horúčku alebo stratu chuti či čuchu.

Štúdia naznačuje, že mnohí pravdepodobne vírus šíria, keď sú asymptomatickí, uviedla to hlavná výskumníčka Irene Petersenová.

Podľa nej teda na obmedzenie „tichého šírenia“ je potrebné časté a rozsiahle testovanie všetkých ľudí.

Spomínanú štúdiu robili v období od apríla do júna a vychádzali z údajov 36 061 ľudí.

Viac..  Od vypuknutia pandémie v Rumunsku zaregistrovali viac ako milión nakazených

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Slovensko bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení EÚ

Slovenská republika bude podporovať adekvátne prijímanie cielených reštriktívnych opatrení – sankcií Európskej únie (EÚ) ako …