mimoriadna2

Stredné školy od pondelka prechádzajú na dištančné vzdelávanie až do odvolania!

Stredné školy od pondelka prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Dnes o tom informoval Minister školstva Branislav Gröhling.

Čo sa týka materských a základných škôl, všetky budú fungovať v bežnom režime.  Zmena nastane len na prvom stupni základných škôl, kde bude od pondelka povinné nosenie ochranných rúšok.

Stredné školy by sa mali vedieť pripraviť za deň až dva. Toto opatrenie bude platiť až do odvolania, teda môže trvať niekoľko týždňov. Dôvodom má byť, že žiaci stredných škôl majú výraznú mobilitu.

„Budem brániť materské a základné školy, lebo potrebujeme, aby deti chodili čo najdlhšie do školy. To je moja priorita,“ uviedol Gröhling.

Viac..  L. Ď. Nicholsonová: Deti s aspergerovým syndrómom nepatria na osemročné gymnáziá?

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Minister I. Korčok privítal pomoc Rakúska a Maďarska pri celoplošnom testovaní

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok privítal pomoc Rakúska pri nadchádzajúcom celoštátnom …