mimoriadna2

Stredné školy od pondelka prechádzajú na dištančné vzdelávanie až do odvolania!

Stredné školy od pondelka prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Dnes o tom informoval Minister školstva Branislav Gröhling.

Čo sa týka materských a základných škôl, všetky budú fungovať v bežnom režime.  Zmena nastane len na prvom stupni základných škôl, kde bude od pondelka povinné nosenie ochranných rúšok.

Stredné školy by sa mali vedieť pripraviť za deň až dva. Toto opatrenie bude platiť až do odvolania, teda môže trvať niekoľko týždňov. Dôvodom má byť, že žiaci stredných škôl majú výraznú mobilitu.

„Budem brániť materské a základné školy, lebo potrebujeme, aby deti chodili čo najdlhšie do školy. To je moja priorita,“ uviedol Gröhling.

Viac..  Minister školstva B. Gröhling: Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Europoslanci vyzvali na prepustenie zatknutého ruského opozičného politika Alexeja Navaľného

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) ostro odsúdili zatknutie ruského opozičného politika a protikorupčného aktivistu Alexeja Navaľného …