Igor Matovič. Zdroj: ÚVSR

Ústredný krízový štáb dnes rokuje o nových prísnejších opatreniach!

Dnes od 10.00 hod. rokuje Ústredný krízový štáb SR. V sobotu jeho zvolanie inicioval premiér Igor Matovič. Očakáva sa, že sa schvália nové prísnejšie opatrenia.

„Nemáme na výber a tak budeme musieť zaviesť a sprísniť ďalšie opatrenia,“ povedal Hlavný hygienik Ján Mikas.

Minister vnútra Roman Mikulec nevylúčil, že Ústredný krízový štáb dnes môže rozhodnúť aj o obmedzeniach súvisiacich s prechodom ľudí cez hranice, uviedol to pred zasadaním Ústredného krízového štábu. „Je možné, že zavedieme obmedzenia týkajúce sa hraníc. Ale uvidíme, ako sa dohodneme vzhľadom aj na počty nakazených v susedných krajinách,“ povedal minister.

Už počas zasadnutia krízového štábu minister školstva Branislav Gröhling oznámil, že od pondelka prejdú stredné školy na dištančnú výčbu. Zmeny nastanú aj pre materské, základné a stredné školy.

Viac..  Nemecko si pripomína 30. výročie zjednotenia. Čaputová poslala blahoprajný list Steinmeierovi

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Potvrdilo sa, že antigénové testy majú dvojnásobnú citlivosť, vyhlásil Matovič VIDEO

Na dnešnej tlačovej koferencii predseda vlády Igor Matovič ukázal výsledky testovacej štúdie Fakultnej nemocnice Praha …