Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Veľká Británia má od zajtra sprísniť opatrenia proti COVID-19. Podľa odborníka je v hre aj uzavretie celej krajiny

V nedeľu profesor Peter Horby vyhlásil, že opätovné plošné uzavretie celej krajiny ako možnosť boja s pandémiou koronavírusu vo Veľkej Británii sa stále nedá vylúčiť, je ale nevyhnutné spraviť všetko preto, aby sa tento scenár nenaplnil. Profesor Horby pritom patrí medzi hlavných medicínskych poradcov britskej vlády.

Zajtra má premiér Boris Johnson podľa očakávaní oznámiť sprísnené opatrenia. Pred poslancami parlamentu vyhlásil, že načrtne plán, na základe ktorého sa každý región v závislosti od počtu nových prípadov nákazy zaradí do jednej z troch rizikových skupín.

Cieľom je zabrániť opakovaniu sa situácie z jari, kedy nemocnice počas uzavretia krajiny neposkytovali bežnú zdravotnú starostlivosť a teda nedokázali chrániť verejné zdravotníctvo, informoval Horby.

Viac..  Zaočkovanosť potrebujeme zvýšiť o 30 percent, tvrdí konzílium odborníkov. Naďalej sme najhorší na svete

„Naozaj musíme poskytnúť starostlivosť každému, tým, čo majú COVID, aj tým bez neho… Spôsob, ako to dosiahnuť, je držať čísla na nízkych úrovniach,“ povedal profesor.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Zaočkovanosť potrebujeme zvýšiť o 30 percent, tvrdí konzílium odborníkov. Naďalej sme najhorší na svete

Potrebujeme zvýšiť zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 o 30 percent. Uviedla to v mene konzília odborníkov …