Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Veľká Británia má od zajtra sprísniť opatrenia proti COVID-19. Podľa odborníka je v hre aj uzavretie celej krajiny

V nedeľu profesor Peter Horby vyhlásil, že opätovné plošné uzavretie celej krajiny ako možnosť boja s pandémiou koronavírusu vo Veľkej Británii sa stále nedá vylúčiť, je ale nevyhnutné spraviť všetko preto, aby sa tento scenár nenaplnil. Profesor Horby pritom patrí medzi hlavných medicínskych poradcov britskej vlády.

Zajtra má premiér Boris Johnson podľa očakávaní oznámiť sprísnené opatrenia. Pred poslancami parlamentu vyhlásil, že načrtne plán, na základe ktorého sa každý región v závislosti od počtu nových prípadov nákazy zaradí do jednej z troch rizikových skupín.

Cieľom je zabrániť opakovaniu sa situácie z jari, kedy nemocnice počas uzavretia krajiny neposkytovali bežnú zdravotnú starostlivosť a teda nedokázali chrániť verejné zdravotníctvo, informoval Horby.

Viac..  Merkelová ocenila disciplínu ľudí, ktorá bude nevyhnutná aj v roku 2021

„Naozaj musíme poskytnúť starostlivosť každému, tým, čo majú COVID, aj tým bez neho… Spôsob, ako to dosiahnuť, je držať čísla na nízkych úrovniach,“ povedal profesor.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Štatút veľvyslanca únie vo Veľkej Británii vyvolal medzi Londýnom a Bruselom diplomatický spor

Otázka postavenia veľvyslanca EÚ vo Veľkej Británii spôsobila medzi Bruselom a Londýnom diplomatický spor. V …