koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Koronavírus na Slovensku naberá na sile. Ľudí s chrípkou je menej

Odbor epidemiológie Úradu verejného zdravotníctva SR informoval, že tento týždeň bolo na Slovensku hlásených 18 044 akútnych respiračných ochorení, celková chrobnosť klesla oproti minulému týždňu o 4,4 percenta.

Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Bratislavskom a najnižšia v Prešovskom kraji. Z údajov  q vyplýva, že až 302 osôb malo komplikovaný priebeh respiračných ochorení.

Chrípka a chrípke podobné ochorenia boli hlásené tento týždeň, a to 972 ochorení, čo predstavuje 5,4 percenta z celkového počtu hlásených. Čo sa týka chrípok, tak chorobnosť klesla o 15,9 percenta. Najvyššia chorobnosť bola v Nitrianskom a najnižšia v Bratislavskom kraji. V 42. týždni nebol hlásený žiaden prípad SARI.

V tomto kalendárnom týždni bolo tiež hlásených 7 315 pozitívnych na Covid-19. Hospitalizovaných s novým koronavírusom je 509 pacientov, čo je o 37,6 percenta viac ako týždeň predtým. Z ochorania od začiatku pandémie vyzdravelo 6 926 ľudí. Na Covid-19 podľahlo 88 osôb.

Viac..  I. Korčok ocenil hasičov: Vaše nasadenie a odhodlanie si zaslúži obrovskú vďaku a uznanie

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Na slovenských hraniciach sú oddnes intenzívne kontroly. Týmito hraničnými priechodmi neprejdete

Na slovenských hraniciach vrátane letísk sú oddnes intenzívne kontroly dodržiavania povinností pri príchode na Slovensko. …