zdroj: screenshot/ FB OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Matovič sa po návrate z Bruselu zasadzuje za zavedenie uhlíkového cla

Igor Matovič po prílete z Bruselu povedal, že od samitu Európskej únie spolu s lídrami očakával jasný plán, následnú konzultáciu o dôsledkoch a dopadoch na jednotlivé krajiny pri zvýšení spoločného záväzku o redukcii skleníkových plynov najmenej o 55 percent.

Dodal, že lídri sa zhodli na spoločnom záväzku o znížení skleníkových plynov najmenej o 55 percent. Podľa neho je tiež dôležité prepočítať, koľko to bude stáť a obrátiť sa aj na ľudí a zistiť, koľko sú ľudia ochotní v jednotlivých krajinách znášať.

Premiér objasnil, že on sám sa zasadzuje za zavedenie uhlíkovej dane na hraniciach EÚ. Podľa neho by sa na cene malo podpísať miesto a spôsob výroby.

„Vyúčtujeme to, že niekto úplne zbytočne ničí prírodu, produkuje emisie. Nech sa to prejaví v cene výrobku. A nech sa z týchto ciel môže financovať naša väčšia ekologizácia,“ uviedol a dodal, že uhlíkové clo umožnilo dýchať ekologickým producentom v Európe.

Viac..  V. Bilčík: Reakcia na otvorený list Smeru-SD na prešetrenie smrti M. Lučanského európskymi orgánmi

Zástupcovia členských štátov sa zhodli, že v boji s Covid-19 je najdôležitejšie znížiť mobilitu a minimalizovať stretnutia.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

matovic

Igor Matovič o očkovaní: Slovensko patrí k európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) žiada od Ministerstva zdravotníctva SR presné (MZ SR) poradovníky …