zdroj: FB Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Žilinská fakultná nemocnica hlási vyše 30 pozitívne testovaných zamestnancov

Z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline hlásia až 36 pozitívne testovaných zdravotníckych i nezdravotníckych pracovníkov. Hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková dodala, že ďalších 30 zamestnancov je aktuálne v karanténe, doteraz však vo FNsP nebol potvrdený prenos ochorenia zo zamestnanca na hospitalizovaných pacientov.

Od začiatku mesiaca sú pracovníci až zo šiestich oddelení nakazení.

„Prípady sme vždy okamžite podchytili, izolovali a podľa výsledkov testovania nariadili karanténu aj ďalším kontaktom. Na každom z dotknutých oddelení sme podľa potreby prepracovali služby, aby sa o pacientov starali zdravotníci, ktorí mali negatívny výsledok PCR testu. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť však zatiaľ vieme naďalej zabezpečiť v rámci všetkých oddelení,“ informoval medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik.

Viac..  Europoslanec Štefanec si na jeden deň vymenil úlohy so svojou stážistkou

Bízik ďalej dodal, že zamestnanci sú najprv testovaní rýchlotestami a následne i PCR testom. „Len v priebehu tohto mesiaca sme už testovali 236 zdravotníkov i nezdravotníkov, drvivá väčšina z nich nemala žiadne príznaky ani zdravotné ťažkosti, išlo o kontakty pozitívne testovaných pacientov na COVID-19 alebo iných osôb, pri ktorých sme sa potrebovali vyhnúť riziku prípadného šírenia ochorenia medzi personálom a pacientmi, a mali istotu pri ďalšej starostlivosti či operáciách,“dodal Bízik.

💪 BOJUJEME S COVID-19 👊🦠

K dnešnému dňu (16.10.2020) prinášame aj z našej nemocnice správy o ochorení COVID-19, s…

Uverejnil používateľ Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina Piatok 16. októbra 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudlo vyše 1500 nakazených! Najviac z nich je zo Žilinského kraja

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (sobota) Slovensko zaznamenalo 1 567  nových prípadov na ochorenie Covid-19.V sobotu sa …