pas, cestovanie
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Od 1. októbra 2021 budete potrebovať na cestu do Veľkej Británie už cestovný pas

Od 1. októbra 2021 nebude už pri ceste do Veľkej Británie stačiť občiansky preukaz. Od spomínaného dátumu totiž začne platiť nutnosť preukázania sa platným cestovným pasom.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na svojej webovej stránke ďalej informuje, že táto povinnosť sa nebude uplatňovať vo vzťahu k slovenským občanom, na ktorých sa právne vzťahuje Dohoda o vystúpení a včas sa zaregistrovali do pobytovej schémy, takzvanej Settlement Scheme, garantujúcej právo pobytu.

Rezort ďalej informuje, že registrovaní občania budú môcť do 31. decembra 2025 naďalej používať pri cestách do Spojeného kráľovstva aj platné občianske preukazy, ktoré však musia byť v súlade so štandardmi ICAO (obsahujúce elektronický čip).

Viac..  Turizmus v EÚ bol vlani polovičný v porovnaní s rokom 2019

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Export Veľkej Británie na trh Európskej únie sa vo februári zotavil

Obchod medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou (EÚ) sa vo februári čiastočne zotavil po prudkom …