Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

I. Štefanec: Prípad Jozefa Chovanca sa dostal až na plénum Európskeho parlamentu

Európsky parlament v utorok rokoval o prípadoch policajnej brutality, ktorá sa týka aj zosnulého slovenského občana Jozefa Chovanca. Ten zomrel po neprimeranom zákroku belgickej polície. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) musia byť policajné zložky inštitúciou, kde nájdu ľudia pomoc a podporu a nie orgánom, ktorého sa budú obávať. Všetky prípady policajnej brutality musia byť dôkladne prešetrené.

Smrť Jozefa Chovanca ukázala, že Polícia a vyšetrovacie orgány sa často snažia podrobnosti týchto prípadov zamiesť pod koberec. Takáto falošná solidarita nemá v právnom štáte miesto. Som rád, že sa na môj podnet podarilo dosiahnuť, aby boli vypočutí aj slovenskí svedkovia udalosti a do prípadu sa tak vnieslo viac svetla. To by však malo byť samozrejmosťou. Som rád, že Európsky parlament sa týmto problémom zaoberá a povie jasné nie každému zneužívaniu moci voči bezbranným občanom,” vyjadril sa Štefanec.

Viac..  Martin Klus reaguje na jeho debakel v europarlamentnom výbore, keď ho za audítora nepodporil ani jeden z 23 členov

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Bezplatné lety predstaviteľa EÚ pre dopravu do Kataru začal vyšetrovať aj OLAF

Vysoký predstaviteľ Európskej únie (EÚ) pre dopravu, ktorý prijal letenky a ubytovanie zadarmo v Katare, …

Consent choices