Ilustračné PHOTO: screenshot © European Union-EP.

V Európe pribudlo rekordných 928-tisíc nových prípadov! Najviac nakazených pochádza z týchto krajín

WHO informovala, že Európa za uplunulý týždeň zaznamenala rekordný týždenný prírastok infikovaných. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie za uplynulý týždeň bolo potvrdených vyše 927-tisíc prípadov.

Podľa správy WHO na kontinente uplynulý týždeň bol hlásený nárast o 25 % , čo znamená 38 % nových prípadov na celom svete. Najviac nakazených pochádza hlavne z Ruska, Českej republiky a Talianska.

Podľa organizácie v Európe narastá aj počet úmrtí na ochorenie COVID-19, pričom oproti predchádzajúcemu týždňu sa zvýšil o tretinu.

Slovensko zaznamenalo za posledný deň 2 202 pozitívne testovaných, pričom sa vykonalo 13 832 laboratórnych testov. Na Slovensku máme aktuálne 98 obetí na pľúcnu formu COVID-19.

Viac..  KLUB 500: Testovanie na COVID-19 by mal zabezpečovať a financovať štát a nie firmy

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Zaočkovanosť potrebujeme zvýšiť o 30 percent, tvrdí konzílium odborníkov. Naďalej sme najhorší na svete

Potrebujeme zvýšiť zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 o 30 percent. Uviedla to v mene konzília odborníkov …